ارزون سرا
صابون مراغه

نویسنده:
3 بهمن 94 ساعت 11:55
صابون مراغه

صابونهای سنتی هیچگونه اسانسی ندارند و در نتیجه خوشبو نیستند. صابون سنتی کاملا بوی روغن میده و ممکنه شما خوشتون نیاد ولی من اون رو ترجیح میدم به همه عطر و اسانس های شیمیایی.   

برای شستن موی سر و بدن هیچ صابونی به درد نمی خورد مگر آنکه طبیعی و قابل خوردن باشد (کلاغ، مورچه و ... به آن علاقه دارند و آن را می خورند). در حال حاضر در عطاری های کشورمان صابون برگردان مراغه در سه رنگ زرد ، سفید و قهوه ای است . برای شستن سر باید از صابون استفاده کرد و آن را مستقیماً به سر زد و برای بدن نیز صابون را غیر مستقیم استفاده کنید (به لیف بمالید نه به بدن) و باید به صورت نشسته سرتان را بشویید یا شانه بزنید .

صابون مراغه به ‌علت دارا بودن PH مناسب و میزان اسید کنترل‌شده آن، حساسیت‌های پوستی را از بین می‌برد و پیاز مو را تقویت می‌کند و به علت نداشتن عوارض جانبی استقبال از آن روزبه‌روز بیشتر شده است.

صابون مراغه در 3 رنگ سفید، زرد و سیاه تولید می‌شود و معروف‌ترین نوع آن صابون زرد است. تنها فرق صابون زرد و سفید در رنگ آنهاست ولی صابون سیاه از ضایعات این صابون‌ها به وجود می‌آید و قدرت پاک‌کنندگی آن نسبت به بقیه کمتر است. در برخی موارد به ترکیبات صابون سیاه، سدر و رنگ حنا اضافه می‌شود که در این صورت صابونی مناسب برای رفع شوره سر، ریزش مو و تقویت پیاز مو است.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره صابون مراغه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: صابون ، مراغه ، لیف ، حمام ، پوست ، تازه ، شاداب