ارزون سرا
صابون مراغه

صابون مراغه

ویرایش: 1394/11/3
نویسنده: damavand

صابونهای سنتی هیچگونه اسانسی ندارند و در نتیجه خوشبو نیستند. صابون سنتی کاملا بوی روغن میده و ممکنه شما خوشتون نیاد ولی من اون رو ترجیح میدم به همه عطر و اسانس های شیمیایی.   

برای شستن موی سر و بدن هیچ صابونی به درد نمی خورد مگر آنکه طبیعی و قابل خوردن باشد (کلاغ، مورچه و ... به آن علاقه دارند و آن را می خورند). در حال حاضر در عطاری های کشورمان صابون برگردان مراغه در سه رنگ زرد ، سفید و قهوه ای است . برای شستن سر باید از صابون استفاده کرد و آن را مستقیماً به سر زد و برای بدن نیز صابون را غیر مستقیم استفاده کنید (به لیف بمالید نه به بدن) و باید به صورت نشسته سرتان را بشویید یا شانه بزنید .

صابون مراغه به ‌علت دارا بودن PH مناسب و ميزان اسيد كنترل‌شده آن، حساسيت‌هاي پوستي را از بين مي‌برد و پياز مو را تقويت مي‌كند و به علت نداشتن عوارض جانبي استقبال از آن روزبه‌روز بيشتر شده است.

صابون مراغه در 3 رنگ سفيد، زرد و سياه توليد مي‌شود و معروف‌ترين نوع آن صابون زرد است. تنها فرق صابون زرد و سفيد در رنگ آنهاست ولي صابون سياه از ضايعات اين صابون‌ها به وجود مي‌آيد و قدرت پاك‌كنندگي آن نسبت به بقيه كمتر است. در برخي موارد به تركيبات صابون سياه، سدر و رنگ حنا اضافه مي‌شود كه در اين صورت صابوني مناسب براي رفع شوره سر، ريزش مو و تقويت پياز مو است.منبع:

http://200ssm.blogfa.com/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره صابون مراغه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: صابون ، مراغه ، لیف ، حمام ، پوست ، تازه ، شاداب