ارزون سرا
تاثیر سایت های افزایش بازدید بر روی وب سایتها / قوانین الکسا

نویسنده: رضا قیاسی
22 آذر 94 ساعت 01:36
تاثیر سایت های افزایش بازدید بر روی وب سایتها / قوانین الکسا
افزایش بازدید سایت و وبلاگ یکی از دغدغه های تمامی دارندگان سایت و وبلاگ است برخی از این صاحبان سایتها به جای اینکه بدنبال تولید محتوا و آوردن بازدیدکنندگان واقعی به سایت خود باشند به نوعی دست به دامن سایت های می شوند که به سایت های رنکی معروف هستند.
برای مثال کافی است که در موتور جستجوگر گوگل متن "افزایش بازدید" را سرچ کنید تا با حجم انبوهی از این سایتها رو برو شوید.
این سایت های افزایش بازدید، همواره مورد استقبال برخی مدیران سایت ها قرار گرفته است. این سایت ها که برای بازدید کننده های عادی به عنوان محل کسب درآمد شناخته می شوند که به کاربران پیشنهاد می دهند که در مقابل باز کردیم آی فریم ها مبالغ ناچیزی را به عنوان درآمد کسب کنند یا همان امتیازی که کسب می کنند را تبدیل به بازدید کرده و برای وب سایتی که مورد نظر خودشان است ارسال کنند.
خدماتی که این نوع سایتها افزایش بازدید ارائه می دهند
بازدید پنجره چیست؟
همانطور که در تصویر بالا می بیند این سایتها نوعی بازدید در خدمات خود دارند که به نام بازدید پنجره ای معروف است که مثلا در هر پنجره یک سایت قرار می گیرد که با توجه به تصویر بالا این سایتها می تواند 30 سایت را در یک صفحه نشان دهند که با سرعت اینترنت ایران مطمئنا این تعداد باز نخواهد شد.
این سایت ها با نمایش وب سایت سفارش دهندگان در پنجره ها (iframe) شروع به ارسال بازدید می کنند. ولی این بازدید ها به چه اندازه می تواند برای آن سایت مفید باشد ؟ ادامه این مطلب را بخوانید تا خودتان قضاوت کنید.
تا چند سال قبل که الکسا بازدید (iframe) را نیز محاسبه می کرد آن موقع استفاده از این سایت ها برای کاهش رتبه سایت در الکسا تا حد بسیار کمی تاثیر گذار بود. که با توجه به زیاد شدن این سایتها الکسا اعلام کرد فقط بازدیدهای را محاسبه می کند که در آدرس بار مرورگر حتما آدرس سایت باشد.
قوانین الکسا برای محاسبه بازدیدهای یک سایت
همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در بخش آخر اشاره شده است که تنها بازدیدی محاسبه می شود که آدرس سایت در آدرس بار مرورگر وجود داشته باشد. برای همین تبلیغات و فریم هایی که در دیگر سایت ها وجود دارند نقشی در تعیین رتبه الکسای سایت نخواهند داشت.
در تصویر پایین ببیند که یکی از این نوع بازدیدهای پنجره ای باز شده، می بینید که آدرس بار متعلق به سایت فرستنده بازدید هست و عملا پولی که شما پرداخت کرده اید برای رتبه گرفتن سایت آنها هزینه شده است.
البته این نوع بازدیدها تنها در برخی شمارشگرهای بازدید سایتها مشخص می شود که اگر برای صاحب سایت این گزینه مهم باشد ما پیشنهاد می کنیم با بازکردن سایت خود و نگه داشتن کلید "f5" شمارش گر سایت خود را منفجر کرده و هیچ هزینه ای نیز پرداخت نکنند.
نمونه صفحاتی که این نوع سایتهای بازدید برای سایت شما ارسال می کنند
برای همین می توان گفت این سایت ها افزایش بازدید به جزء اینکه منابع سایت شما از جمله پهنای باند و.... را استفاده می کنند هیچ سودی ندارند. به عبارتی هزینه ای که بابت خرید بازدید پرداخت می شود از جیب می رود.
شاید با خود بگویید که سایت مان حداقل توسط عده ای دیده می شود. ولی همین طرز فکر نیز اشتباه می باشد. دلیل آن هم نمایش چندین سایت در یک صفحه می باشد. برخی از سایت های افزایش بازدید به صورت همزمان حتی 30 پنجره را در یک صفحه باز می کنند که خب مشخص هست که در این حالت امکان مشاهده سایت غیرممکن می شود.
نکته دوم محدودیت زمان نمایش پنجره باز شده می باشد. این سایت ها برای اینکه بتوانند در مدت زمان کوتاهی که فرد در سایت وجود دارد تعداد سایت بیشتری را برای بازدید نشان دهند از محدودیت زمانی استفاده می کنند. به عبارتی سایت شما 10 تا 60 ثانیه بسته به قوانین آن سایت نمایش داده خواهد شد.
مورد آخر تقلب هست. تقلب در سایت هایی که با کسب درآمد سرو کار دارند همیشه وجود داشته است. چه از طرف کاربران که سعی می کنند بیش از فعالیت خود دریافتی داشته باشند و چه از طرف مدیران سایت ها که نتایج را دست کاری می کنند.
برخی از این سایت ها بسته های ارسال 1 میلیون بازدید را دارند. این در حالی هست که اگر رتبه الکسا خود آن سایت ها را نگاه کنید. خواهید فهمید که خود آنها از چنین بازدیدی برخوردار نیستند چه برسد که به سایت شما چنین بازدیدی را ارسال کنند. برای همین احتمال استفاده از ربات های افزایش بازدید، به جای نمایش و بازدید توسط افراد نیز وجود دارد. نتیجه گیری:
استفاده از سایت های افزایش بازدید که با شیوه نمایش سایت در iframe کار می کنند هیچ فایده ای ندارد و فقط هزینه اضافی می باشد.
تاثیر سایت های افزایش بازدید بر روی وب سایتها / قوانین الکسا
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره تاثیر سایت های افزایش بازدید بر روی وب سایتها / قوانین الکسا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سایتهای افزایش بازدید ، ترفندهای سایتهای افزایش بازدید ، افزایش بازدید ، ترافیک سایت ، وبلاگ ، موتور گوگل ، الکسا ، بازدید پنجره ای ، پاپ آپ ، قوانین الکسا ، آیفریم ، کلکهای سایتهای افزایش بازدید ، آموزش افزایش ترافیک سایت