ارزون سرا
بازاریابی شبکه های اجتماعی

16 آذر 94 ساعت 12:32
بازاریابی شبکه های اجتماعی
بازاریابی شبکه های اجتماعی
در دنیای کسب و کار آنلاین ، چیزی که امروزه بیشتر از هرچیزی برای کاربران جذاب و سرگرم کننده است ، استفاده از شبکه های اجتماعی و عضویت در آنها و گذران وقت در این شبکه هاست که هر روز بیشتر و بیشتر میشوند و تعداد آنها رو به افزایش است. با این توضیحات میتوان فهمید که شبکه های اجتماعی یکی از بهترین مکان ها برای انجام امور تبلیغاتی هستند و میتوان در آنها به برتری در کسب و کار رسید و مشتریان بسیاری را یافت و با آنها آشنا شد و محصولات خود را به آنها فروخت. پس بازاریابی شبکه های اجتماعی امری مهم و ضروری برای گسترش کسب و کار آنلاین شماست ولی حضور در این شبکه ها هم نیازمند دانستن فوت و فن و دانستن روشها و نکات آن است. پس با ما در مقاله بازاریابی شبکه های اجتماعی همراه باشید تا نکات مهم برای بازاریابی در این شبکه ها را خدمتتان عرض کنم.

هدف از بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست؟
هدف از حضور در شبکه های اجتماعی ، برندسازی و توجیح مشتری و دادن توضیحات در مورد مقالات و محصولات است و هرگز در شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم دست به تبلیغات و فروش نزنید ؛ چرا که خیلی زود تمام اعتبار خودتان را از دست خواهید داد و دیگر کاربری به شما اعتماد نکرده و وارد پیج و نهایتا سایت شما نخواهد شد.

برخی نکات مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی
یکی از نکات مهم و ضروری در استفاده از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی ، داشتن صبر کافی و نظم است. داشتن صبر به این دلیل که رسیدن به اهداف مورد نظرتان از طریق شبکه های اجتماعی در دراز مدت رقم خواهد خورد و اگر حوصله و صبر ندارید بهتر است بگویم که بزرگترین منبع کسب درآمد خودتان را از دست داده اید.

نظم هم یکی از مهم ترین جنبه های مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی میباشد و شما باید در زمان و ساعت های منظم اقدام به ارسال پست نمایید و فراموش نکنید که ارسال یک پست مفید بهتر است از ارسال هزاران پست بی اهمیت و تکراری و کپی شده از سایر سایت ها.
هرگز در بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مدت طولانی غیبت نداشته باشید و سعی نمایید در ساعات و روز های معین به این شبکه ها سر بزنید و اگر کاربران سوالات و کامنت هایی درج کرده بودند به انها پاسخ دهید تا کاربران مطمئن شوند که در آنسو یک شخص واقعی و فعال حضور دارد و پاسخ آنها را میدهد و به پیام های آنها اهمیت می دهد و آنها را یک به یک بررسی مینماید. این خودش به تنهایی میتواند به شما در جذب دنبال کننده در شبکه های اجتماعی یاری رساند.

یکی دیگر از نکات بارز و بسیار مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی که در ابتدا هم به آن اشاره کردم اینست که هرگز هرگز هرگز در این شبکه ها بصورت مستقیم اقدام به تبلیغ و فروش نکنید و تبلیغات را در این شبکه ها در حد نوشتن مزایا و معایب برخی محصولات بصورت پست های جذاب و کاربرپسند محدود نمایید و هرگز مستقیم اقدام به تبلیغ یک محصول و دادن لینک خرید برای آن در بازاریابی شبکه های اجتماعی نکنید و همیشه برابر با کاربران و ریتم شبکه های اجتماعی حرکت نمایید.

یکی دیگر از موارد مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی اینست که شما هم کاربران خود را فالو کرده و مطالب و فعالیت های آنان را دنبال نمایید و اینگونه پی به روحیات و خواسته های آنان خواهید برد و میتوانید براحتی از این موضوع استفاده نموده و استراتژی خاصی را برای آنها در پیش بگیرید و بتوانید آنها را به مشتریان خود تبدیل نمایید که این به خلاقیت و مهارت شما بستگی دارد.

همیشه در بازاریابی شبکه های اجتماعی اقدام به ارسال پست های زیبا و جذاب نمایید تا کاربران را بتوانید به سمت خود جذب نمایید و اینگونه هم کاربران پست های شما را با سایرین به اشتراک خواهند گذاشت که این امر میتواند به افزایش بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان شما بیفزاید.

کدام شبکه اجتماعی بهتر است؟

اینکه کدام شبکه بهترست خیلی فرق ندارد و مهم بهتر بودن یا بهترین بودن شماست که بتوانید در شبکه های اجتماعی به موفقیت دست یابید. اما امروزه بیشتر مدیران سایت ها و کسب و کارهای آنلاین بدنبال جاهایی هستند که کاربر ایرانی در آن بیشتر وجود داشته باشد تا بتوانند بهینه تر عمل نمایند. از جمله این شبکه ها میتوان به فیس بوک ، توییتر ، گوگل پلاس ، لینکدین ، اینستاگرام ، وایبر ، تلگرام و... اشاره نمود. البته شما میتوانید در شبکه های اجتماعی داخلی هم فعالیت نمایید و در آنها حتی بهتر هم میتوانید موفق شوید در شبکه هایی مانند فیس نما ، افسران ، هم میهن و.... چراکه امروزه کاربران ایرانی بدلیل فیلتر بودن شبکه های اجتماعی خارجی به سمت مدل های ایرانی روی آوردند و میتوان گفت در سایتهایی مانند هم میهن چیزی در حدود 6 میلیون کاربر وجود دارد که میتواند یک بازار فوق العاده برای شما باشد.

شبکه های اجتماعی و سئو
بازاریابی شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در کنار سایر فعالیت های شما مانند ایمیل مارکتینگ ، بر روی سئو سایت شما دارد و روز بروز شما را در گوگل به رتبه های بالاتر خواهد رساند و موتورجستجو گوگل برای شما مستقیما بازدیدکننده و خریدار فراهم میکند که این میتواند حاصل صبر و حوصله و فعالیت در شبکه های اجتماعی باشد.

صحبت پایانی
دوستان دقت نمایید که در بازاریابی شبکه های اجتماعی در وهله اول به کاربران اهمیت دهید و بعد به خودتان و همیشه بیاد داشته باشید که یک پست خوب و کاربرپسند بهترست از صدها پست تکراری و بی جاذبه.
با تجربه ای که خودم در این راه کسب کردم به شما توصیه میکنم که فقط یک یا دو شبکه اجتماعی را انتخاب نمایید و فقط در آنها فعالیت کنید و کم کم در دراز مدت و گسترش کسب و کارتان در شبکه های دیگر هم فعالیت نمایید و اداره آنرا به کارمندان خود واگذار کنید ، اما برای شروع بازاریابی شبکه های اجتماعی ، حتما سعی کنید در یک یا دو مورد که برایتان از بقیه راحت تر و بهتر هستند و با علایق شما سازگار هستند فعالیت نمایید.
بازاریابی شبکه های اجتماعی
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بازاریابی شبکه های اجتماعی ، بازاریابی شبکه ای ، شبکه های اجتماعی ، کسب درآمد ، آموزش کسب درآمد از شبکه های اجتماعی ، فیس بوک ، توییتر ،