ارزون سرا
سفر به رضوانشهر رایحه ای از تالش

نویسنده: ارزون سرا
23 خرداد 98 ساعت 18:23
سفر به رضوانشهر رایحه ای از تالش
در زبان تالشی، ویسادار به معنی سایه درخت بید است. با طبیعتی بی‎همتا. با دیواره‌ای صخره‌ای و حوضچه‌‌ای مخصوص شنا.
گیلان

هر بخش از این خاک زیبا‎است. استان گیلان را در نظر بگیرید، هرجایش را نگاه کنی پر است از جاذبه‌های دل‎انگیز. همه شهرهایش و چه خواهد شد اگر یکی از آن‌ها نزدیک تالش، این جلگه بی‌نظیر و چشم‌نواز باشد. مثلاً رضوانشهر.‌ نمی‌شود تعطیلاتی باشد و پای گیلان و مازندران وسط نباشد؛ «اصلاً مگه داریم؟»

شهر کهن رضوانشهر علاوه‌بر جاذبه‌های طبیعی، مکان‌ها و بناهای تاریخی با قدمت و گردشگرپذیری نیز دارد. بین دریای خزر و کوه‌های تالش واقع شده وَ سفری رویایی و خاطره‌انگیز را با طبیعت بکر و سرسبزش برای‎تان رقم خواهد زد.

گیلان

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار رضوانشهر، با ۱۵ متر ارتفاع یکی از سه آبشار بلندِ استان گیلان است. در زبان تالشی، ویسادار به معنی سایه درخت بید است. با طبیعتی بی‎همتا. با دیواره‌ای صخره‌ای و حوضچه‌‌ای مخصوص شنا که یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری است. می‎توانید روی پل فلزی روبه‎روی آبشار بایستید و ساعت‌ها ریزش آب را از صخره‌ تماشا کنید.

 اسپیه مزگت ، مسجد بی محراب

مسجدی زیبا در رضوانشهر گیلان است که باستان‌شناسان قدمتش را  به دوران سلجوقیان و یا ایلخانی نسبت می‎دهند. این بنای تاریخی، قبل از اسلام، عبادتگاه زرتشتیان بوده و پس از اسلام بدون هیچ  تغییر، تبدیل به مسجدی بی‎محراب شده است. کتیبه‌های کوفی و سفال‌های موجود در بنای مسجد، عمر بالای ۸۰۰ سال این اثر تاریخی را نشان می‎دهد. به “مسجد‌ سفید” نیز معروف است و به‌عنوان اولین مسجد گیلان شناخته می‌شود.

گیلان

ارزون سرا ...ییلاق بهشتی ارده

روستای ارده، یکی از ییلاقات بهشتی  رضوانشهر در گیلان است. طبیعت دل‌انگیز و مهر و صفای روستاییان برای گردشگران بسیار دلچسب است. روستای ارده به‎عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری شناخته شده و مناظر بکری برای عکاسی دارد. روستایی در کوهستان با طبیعتی فرح‌بخش که وامی‌است از آب‎وهوای تالش.

گیلان

گذر از تاریخ شفارود

پل شفارود جاذبه‌ای تاریخی در رضوانشهر و یکی از پل‎های خشتی قاجاری در گیلان و بر رودخانه شفارود ساخته شده است. از ویژگی‌های خاص آن شکل و سبک معماری آن است. با پایه‌های مخروطی و دو گنبد با آجرهای افقی. نمایی زیبا از پل و رود، همچنین، محیط اطراف آن مکانی بسیار زیبا برای ثبت خاطرات گردشگری شما خواهد بود.

گیلان

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره سفر به رضوانشهر رایحه ای از تالش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: عکسهای گیلان ، تصاویر رضوان شهر ، جاهای دیدنی رضوانشهر ، مکانهای توریستی ایران ، عکسهای گردشگری ایران ، جاذبه های توریستی ایران ،