ارزون سراخریدار گرامی از این که جهت خرید کالا این فروشگاه را انتخاب نموده اید کمال تشکر داریم. وبسایت ارزون سرا دارای نماد اعتماد الکترونیکی ( اینماد ) از وزارت صنعت و معدن و تابع قوانین جمهوری اسلامی می باشد.لذا جهت اطمینان بیشتر و پی گیریهای بعدی خواهشمند است حتی الامکان از درگاه بانکی سایت استفاده نمایید و از پرداخت وجه به صورت کارت به کارت به فروشنده ها پرهیز نمایید. با سپاس
مقاله در مورد LED

مقاله در مورد LED


روش ارسال: دانلود فایل
حجم فایل: 6,969 کیلوبایت
نمودار قیمت قیمت برای شما: 5,000 تومان

معرفی محصول:
اين مقاله در قالب ورد (word) و قابل ويرايش مي باشد.
تعداد صفحات: 45


فهرست مطالب:

مقدمه: 1

تشريح عملكرد مدار با زبان ساده 2

1- بخش اصلي مدار يا تابلوي LED ها: 2

2 - قسمت ترانزيستور ها و آي سي 4051. 6

3 بخش هوشمند يا مغز و پردازنده و برنامه ريز مدار: 6

4- بخش تغذيه مدار: 6

5- بخش key bord و تحرير و تعويض حروف و كلمات: 7

ب- روش جاروب كردن LED ها (SCAN) به صورت تك به تك... 12

ج- نحوه نمايش با روش جاروب كردن LED ها به صورت ستوني ويا سطري.. 13

د- روش شيفت دادن (shift) 14

تشريح عملكرد آي سي 4051. 15

عملكرد آي سي شماره 89c51 يا 89c52 (ميكروكنترلر). 17

الف- حافظه ثابت... 18

ب- حافظه موقت... 18

ج- حافظه هاي خاص.... 19

نحوه عملكرد port هاي خروجي يا ورودي ميكروكنترلر. 19

نحوه خواندن اطلاعات از طريق Port 22

نوسان ساز داخلي آي سي 8951 و تغذيه آن. 25

نحوه Reset كردن آي سي ميكروكنترل. 25

پين ها پايه هاي لازم براي استفاده از حافظه هاي ثابت و موقت خارجي.. 26

پايه بندي ميكروكنترلر 8951. 27

پايه بندي كليد سلكتور الكترونيكي 4051. 28

قسمت تغذيه مدار. 29

تغذيه اضطراري آي سي ميكروكنترلر 8951. 30

عملكرد برنامه داخلي آي سي 8951 براي اجراي مدار تابلو نوراني.. 31

نحوه ذخيره شكل در حافظه ثابت آي سي.. 32

 

مقدمه:

امروزه استفاده از صفحه نمايش هاي پيام متحرك كاملا رايج است. آنها با صورتها و ويژگي هاي گوناگون وارد بازار مي شوند. بيشتر آنها متكي به ميكروپروسسور هستند و در اين موارد استثنايي وجود ندارد. اين تابلوهاي نويسنده ي روان و صفحه نمايش در اكثر خيابانها و بر روي سر در بيشتر مغازه ها براي تبليغ يك آگهي، جنس و كالا وجود دارد يا بر سر چهار راه ها، براي هشدار دادن به رانندگان قرار گرفته اند.

هدف از ارائه اين پروژه طراحي تابلوي نويسنده اي است با حداقل قطعات و كمترين هزينه و ساده ترين نقشه، كه بيشترين كارايي را داشته باشد.

در ابتداي مطلب سعي مي كنيم اصول كار براي طراحي يك تابلوي نوراني و روشهاي مختلف آن را بررسي كرده و در ادامه كار مدار فوق را شرح دهيم.

در اين مدار از يك ميكروپروسسور 8051 يا 8952 استفاده شده است و از 208 قطعه LED به رنگ قرمز استفاده شده است. همچنين از يك آي سي 4051 يك رگلاتور 7805 استفاده شده است 8 قطعه ترانزيستور به عنوان كليدهايي كه مي توانند باز و بسته شوند در نظر گرفته شده است و همچنين از 6 كليد براي نوشتن در تابلو استفاده مي شود.

در مدار تابلوي نويسنده ي روان، از روش جاروب (SCAN) استفاده شده است و اين كار همزمان با جاروب سطرها صورت مي گيرد و اطلاعات صفحه كليد از طريق پين 13 به آي سي ميكروكنترلر منتقل مي گردد.

يك عدد آي سي EEPRAM به شماره ي AT24CO3 استفاده شده است به طوري كه با قطع برق حافظه اي آن پاك نمي شود و به هر مدت كه بخواهيد، باقي مي ماند.

تابلوي نويسنده روان با آي سي ميكروكنترلر 8051، 8259

همراه كليدهاي تايپ و پاك كردن كلمات دلخواه

تشريح عملكرد مدار با زبان ساده

1- بخش اصلي مدار يا تابلوي LED ها:

همان طوري كه در تصاوير چاپ شده مشاهده مي كنيد به غير از قسمت نويسنده نوراني كه شامل تعداد زيادي LED مي باشد، بقيه مدار بسيار ساده بوده و از تعداد معدودي قطعات متعارف تشكيل شده است.

بخش اصلي مدار، يعني تابلوي نويسنده از 8 ستون عمودي و 6 رديف افقي تشكيل شده است كه در مجموع تعداد 208 عدد LED را شامل مي شود.

تغذيه پايه منفي اين LED ها را آسي ميكروا 895 به عهده دارد و جريان پايه هاي مثبت آنها از پايه ي كلكتور هشت عدد ترانزيستور تامين مي شود كه خود اين تزانزيستور ها هم توسط آي سي 4051 كه در واقع به مشابه هشت عدد سوئچ عمل مي كند، تغذيه و باياس مي شوند.

در روي فيبر نوري 26 خط عمودي پايه هاي منفيLED ها را مستقيما به آي سي ميكرووصل كرده اند و احتياجي به سيم كشي جداگانه وجود ندارد.

رديف پايه هاي مثبت LED ها به ترتيب با حروف H, J, F, E, D, C, B, A مشخص شده اند كه از اين هشت رديف دو رديف اول و آخر يعني رديف A و رديف H از طريق مدار چاپي مستقيما به ترانزيستور وصل شده اند واحتياجي به كار اضافي ندارند.

در لحيم كاري LED ها دقت بالايي بايد به كار رود. البته مطلب بسيار مهمي كه در لحيم كاري LED ها بايد به آن توجه شود. هم رديف هم قد، هم فاصله وعمود بودن همه ي آنها مي باشد كه كوچكترين بي دقتي و بي حوصلگي در اين مورد باعث نامنظم شدن رديف ها شده و تناسب حروف و كلمات و جملات نوشته شده را بر هم خواهد زد و بسيار ناموزون و بد شكل ديده خواهند شد در اين كار، مي توان به جاي LED ها از لامپ نيز استفاده كرد و تابلويي در ابعاد چند متر ساخت.

مقاله در مورد LED
مقاله در مورد LED
محصول: مقاله در مورد LED
تاریخ به روزرسانی: 1395/6/22
قیمت: 5,000 تومان
حجم فایل: 6,969 کیلوبایت
تلفن فروشنده: 09360770867
پشتیبانی و نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت سوال یا نظر:
شما می توانید درباره مقاله در مورد LED نظر دهید یا سوال بپرسید. مسوول پشتیبانی محصول، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود:
نام و نام خانوادگی:

کلمات کلیدی: دانلود مقاله در مورد LED، خرید مقاله در مورد LED، خرید و دانلود مقاله در مورد LED، دانلود و خرید مقاله در مورد LED، اهورا فایل، فروشگاه فایل اهورا، دانلود رایگان مقاله در مورد LED
پشتیبانی: فروشگاه فایل اهورا
09360770867
پشتیبانی