ارزون سراخریدار گرامی از این که جهت خرید کالا این فروشگاه را انتخاب نموده اید کمال تشکر داریم. وبسایت ارزون سرا دارای نماد اعتماد الکترونیکی ( اینماد ) از وزارت صنعت و معدن و تابع قوانین جمهوری اسلامی می باشد.لذا جهت اطمینان بیشتر و پی گیریهای بعدی خواهشمند است حتی الامکان از درگاه بانکی سایت استفاده نمایید و از پرداخت وجه به صورت کارت به کارت به فروشنده ها پرهیز نمایید. با سپاس
مقاله در مورد LED

مقاله در مورد LED

روش تحویل: لینک دانلود فایل
حجم فایل: 6.8 مگابایت
نمودار قیمت قیمت برای شما: 10,000 تومان

معرفی محصول:
این مقاله در قالب ورد (word) و قابل ویرایش می باشد.
تعداد صفحات: 45


فهرست مطالب:

مقدمه: 1

تشریح عملکرد مدار با زبان ساده 2

1- بخش اصلی مدار یا تابلوی LED ها: 2

2 - قسمت ترانزیستور ها و آی سی 4051. 6

3 بخش هوشمند یا مغز و پردازنده و برنامه ریز مدار: 6

4- بخش تغذیه مدار: 6

5- بخش key bord و تحریر و تعویض حروف و کلمات: 7

ب- روش جاروب کردن LED ها (SCAN) به صورت تک به تک... 12

ج- نحوه نمایش با روش جاروب کردن LED ها به صورت ستونی ویا سطری.. 13

د- روش شیفت دادن (shift) 14

تشریح عملکرد آی سی 4051. 15

عملکرد آی سی شماره 89c51 یا 89c52 (میکروکنترلر). 17

الف- حافظه ثابت... 18

ب- حافظه موقت... 18

ج- حافظه های خاص.... 19

نحوه عملکرد port های خروجی یا ورودی میکروکنترلر. 19

نحوه خواندن اطلاعات از طریق Port 22

نوسان ساز داخلی آی سی 8951 و تغذیه آن. 25

نحوه Reset کردن آی سی میکروکنترل. 25

پین ها پایه های لازم برای استفاده از حافظه های ثابت و موقت خارجی.. 26

پایه بندی میکروکنترلر 8951. 27

پایه بندی کلید سلکتور الکترونیکی 4051. 28

قسمت تغذیه مدار. 29

تغذیه اضطراری آی سی میکروکنترلر 8951. 30

عملکرد برنامه داخلی آی سی 8951 برای اجرای مدار تابلو نورانی.. 31

نحوه ذخیره شکل در حافظه ثابت آی سی.. 32

 

مقدمه:

امروزه استفاده از صفحه نمایش های پیام متحرک کاملا رایج است. آنها با صورتها و ویژگی های گوناگون وارد بازار می شوند. بیشتر آنها متکی به میکروپروسسور هستند و در این موارد استثنایی وجود ندارد. این تابلوهای نویسنده ی روان و صفحه نمایش در اکثر خیابانها و بر روی سر در بیشتر مغازه ها برای تبلیغ یک آگهی، جنس و کالا وجود دارد یا بر سر چهار راه ها، برای هشدار دادن به رانندگان قرار گرفته اند.

هدف از ارائه این پروژه طراحی تابلوی نویسنده ای است با حداقل قطعات و کمترین هزینه و ساده ترین نقشه، که بیشترین کارایی را داشته باشد.

در ابتدای مطلب سعی می کنیم اصول کار برای طراحی یک تابلوی نورانی و روشهای مختلف آن را بررسی کرده و در ادامه کار مدار فوق را شرح دهیم.

در این مدار از یک میکروپروسسور 8051 یا 8952 استفاده شده است و از 208 قطعه LED به رنگ قرمز استفاده شده است. همچنین از یک آی سی 4051 یک رگلاتور 7805 استفاده شده است 8 قطعه ترانزیستور به عنوان کلیدهایی که می توانند باز و بسته شوند در نظر گرفته شده است و همچنین از 6 کلید برای نوشتن در تابلو استفاده می شود.

در مدار تابلوی نویسنده ی روان، از روش جاروب (SCAN) استفاده شده است و این کار همزمان با جاروب سطرها صورت می گیرد و اطلاعات صفحه کلید از طریق پین 13 به آی سی میکروکنترلر منتقل می گردد.

یک عدد آی سی EEPRAM به شماره ی AT24CO3 استفاده شده است به طوری که با قطع برق حافظه ای آن پاک نمی شود و به هر مدت که بخواهید، باقی می ماند.

تابلوی نویسنده روان با آی سی میکروکنترلر 8051، 8259

همراه کلیدهای تایپ و پاک کردن کلمات دلخواه

تشریح عملکرد مدار با زبان ساده

1- بخش اصلی مدار یا تابلوی LED ها:

همان طوری که در تصاویر چاپ شده مشاهده می کنید به غیر از قسمت نویسنده نورانی که شامل تعداد زیادی LED می باشد، بقیه مدار بسیار ساده بوده و از تعداد معدودی قطعات متعارف تشکیل شده است.

بخش اصلی مدار، یعنی تابلوی نویسنده از 8 ستون عمودی و 6 ردیف افقی تشکیل شده است که در مجموع تعداد 208 عدد LED را شامل می شود.

تغذیه پایه منفی این LED ها را آسی میکروا 895 به عهده دارد و جریان پایه های مثبت آنها از پایه ی کلکتور هشت عدد ترانزیستور تامین می شود که خود این تزانزیستور ها هم توسط آی سی 4051 که در واقع به مشابه هشت عدد سوئچ عمل می کند، تغذیه و بایاس می شوند.

در روی فیبر نوری 26 خط عمودی پایه های منفیLED ها را مستقیما به آی سی میکرووصل کرده اند و احتیاجی به سیم کشی جداگانه وجود ندارد.

ردیف پایه های مثبت LED ها به ترتیب با حروف H, J, F, E, D, C, B, A مشخص شده اند که از این هشت ردیف دو ردیف اول و آخر یعنی ردیف A و ردیف H از طریق مدار چاپی مستقیما به ترانزیستور وصل شده اند واحتیاجی به کار اضافی ندارند.

در لحیم کاری LED ها دقت بالایی باید به کار رود. البته مطلب بسیار مهمی که در لحیم کاری LED ها باید به آن توجه شود. هم ردیف هم قد، هم فاصله وعمود بودن همه ی آنها می باشد که کوچکترین بی دقتی و بی حوصلگی در این مورد باعث نامنظم شدن ردیف ها شده و تناسب حروف و کلمات و جملات نوشته شده را بر هم خواهد زد و بسیار ناموزون و بد شکل دیده خواهند شد در این کار، می توان به جای LED ها از لامپ نیز استفاده کرد و تابلویی در ابعاد چند متر ساخت.

مقاله در مورد LED
مقاله در مورد LED
محصول: مقاله در مورد LED
تاریخ به روزرسانی: 1395/6/22
قیمت: 10,000 تومان
حجم فایل: 6.8 مگابایت
تلفن فروشنده: 09360770867
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مقاله در مورد LED نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: دانلود مقاله در مورد LED ، خرید مقاله در مورد LED ، خرید و دانلود مقاله در مورد LED ، دانلود و خرید مقاله در مورد LED ، اهورا فایل ، فروشگاه فایل اهورا ، دانلود رایگان مقاله در مورد LED
پشتیبانی: فروشگاه فایل اهورا
09360770867
پشتیبانی
پشتیبانی