ارزون سراخریدار گرامی از این که جهت خرید کالا این فروشگاه را انتخاب نموده اید کمال تشکر داریم. وبسایت ارزون سرا دارای نماد اعتماد الکترونیکی ( اینماد ) از وزارت صنعت و معدن و تابع قوانین جمهوری اسلامی می باشد.لذا جهت اطمینان بیشتر و پی گیریهای بعدی خواهشمند است حتی الامکان از درگاه بانکی سایت استفاده نمایید و از پرداخت وجه به صورت کارت به کارت به فروشنده ها پرهیز نمایید. با سپاس
آمار اعتیاد

آمار اعتیاد


روش ارسال: دانلود فایل
حجم فایل: 16 کیلوبایت
نمودار قیمت قیمت برای شما: 3,000 تومان

معرفی محصول:

فرمت: ورد قابل ویرایش
تعداد صفحات: 13

اعتياد به عنوان يك مشكل، هميشه دامنگير بوده و هست چرا كه به عنوان يك معضل دامنگير انسان ها در جوامع مختلف بوده و به موازات افزايش دانش انسان، اعتياد نيز گسترش يافته و از پيچيدگى بيشترى برخوردار شده است.

متفاوتى در بيش از اين كه يك پديده اجتماعى محسوب شود يك پديده روانى است و در اشكال مختلف و اعتياد انسان ها ظهور و بروز مى يابد. همانطور كه يك انسان مى تواند به قمار اعتياد پيدا كند و يا اعتياد به خريد و غيره، اعتياد به مواد مخدر هم يكى از آنهاست .
اما نكته نگران كننده آنجاست كه از سوى مقامات مسوول اعلام مى شود كه ميانگين سن اعتياد در ايران به 14 سال رسيده است و اين نسل آينده ساز كشور در خطر است.

روز جهاني مبارزه با مواد مخدر، در واقع ترغيب براي تشديد مبارزه با مواد مخدر است و جمهوري اسلامي ايران نيز به عنوان پرچمدار اين مبارزه جدي، شفاف و سالم در جهان مطرح است.

در روز جهاني مبارزه با مواد مخدر، امحاء انواع مواد مخدر مكشوفه، بهترين سند گوياي مبارزه بااين پديده است كه در ايران اين اقدام همه ساله از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و با حضور ارگانهاي مرتبط، نمايندگان و سفيران كشورهاي خارجي انجام مي‌شود.

كارشناسان معتقدند كه مواد مخدر و اعتياد، ديگر يك آسيب اجتماعي نيست، بلكه يك بحران اجتماعي محسوب مي‌شود.

از نظر آنان ، براي گزينش بهترين راه حل اين بحران، مي‌بايست پديده مواد مخدر را در متن ساختار اجتماعي و شرايط حاكم برآن مورد ملاحظه قرار داد.

به‌گفته متخصصان ، به لحاظ علمي، ارتباط معناداري ميان آسيب‌ها و نقايص و نارسايي‌هاي اجتماعي ديگر وجود دارد و بدون يافتن ارتباط علمي و تئوريك نمي‌توان درك واقع بينانه‌اي از اين پديده پيدا كرد.

امروزه قسمت اعظم مواد مخدر در همسايگي ما توليد و توزيع مي‌شود.

الگوي مصرف مواد مخدر با هدايت سودجوياني كه جوانان را نشانه رفته‌اند از مواد مخدر طبيعي به شيميايي درحال تغيير است.

نرخ رشد در عرصه‌هايي نظير جرايم ، زندانيان، معتادان، كشفيات مواد مخدر، درگيرهاي مسلحانه، ديگر آسيب‌ها و تهديدهاي مرتبط، نگران‌كننده است و با وجود آن كه جمهوري اسلامي ايران از حيث ميزان كشفيات و دستگيري مجرمان به عنوان پيشتاز مبارزه در جهان معرفي شده‌است، در داخل كشور با معضلات پيچيده‌اي روبروست كه استمرار مصرف و جوان گزيني اعتياد،افزايش نرخ شيوع، بخصوص ميان دختران و پسران جوان،افزايش بيماري‌هاي مسري ناشي از نحوه سوء مصرف مواد نظير ايدز، هپاتيت ، سل و ديگربيماريها،آميختگي پديده اعتياد با انواع بزه‌كاريهاي اجتماعي نظير سرقت، باجگيري ، خشونت‌هاي اجتماعي و خانوادگي و قتل، پيوند بين قاچاق و مسايل سياسي و ضد امنيتي ، از مهمترين معضلات اعتياد در كشور است.

اظهارات انتقادآميز دكتر "علي هاشمي"، دبيرستاد مبارزه با مواد مخدر رياست جمهوري حاكي از آن است كه هنوز در ايران ، باوري مبني بر بحراني بودن معضل اعتياد وجود ندارد.

براساس مطالب منتشره پيرامون مواد مخدر در ايران، فقدان يك استراتژي اطلاع رساني جامع كاملا مشهود است.

نگرش بخشي به اطلاع رساني، عملا به ارائه چهره‌اي افسارگسيخته از توزيع و مصرف مواد مخدر در كشور منجر شده‌است.

مطابق يك نظريه اجتماعي، گاهي سخن گفتن و اعتراض به يك وضعيت خاص در واقع محصول عملكرد قدرت ناپيداست كه ما را وادار مي‌كند درمقابله با همان پديده سخن بگوييم، حال آنكه در واقع در حال تقويت آن پديده مي‌باشيم.

از آنجا كه قاچاق مواد مخدر يك پديده جهاني و فرامليتي است، امر مبارزه با مواد مخدر نيز بايد از شكل بخشي، منطقه‌اي و ملي به يك فراملي و جهاني تبديل شود.

يك سووال جدي در جامعه ما مطرح است كه چرا باوجود آنكه نيروي انساني و منابع مادي فراواني صرف مبارزه با مواد مخدر مي‌شود و مجازات قاچاق مواد مخدر شديد است و نيز ميزان كشفيات مواد مخدر بالاست، همچنان معضل اعتياد در ايران جدي است ؟

گزارش‌هاي رسانه‌ها و مقالات انتقادي همواره براين امر تاكيد مي‌كنند كه اعتياد در جامعه از ميزان و نرخ رشد نگران‌كننده اي برخوردار است و نتيجه‌گيري مي‌كنند كه امر مبارزه با مواد مخدر، شكست خورده‌است.

مقوله "مبارزه با مواد مخدر"، در جامعه ما متضمن يك مفهوم عام ولي با مصاديق خاص است. به عبارت ديگر، وقتي از عبارت "مبارزه با مواد مخدر"، استفاده مي‌شود، نوعي نگاه مطلق وجود دارد كه تمام مشتقات اين امر را شامل مي‌شود.

آمار اعتیاد
آمار اعتیاد
محصول: آمار اعتیاد
تاریخ به روزرسانی: 1395/6/22
قیمت: 3,000 تومان
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تلفن فروشنده: 09360770867
پشتیبانی و نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت سوال یا نظر:
شما می توانید درباره آمار اعتیاد نظر دهید یا سوال بپرسید. مسوول پشتیبانی محصول، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود:
نام و نام خانوادگی:

کلمات کلیدی: دانلود مقاله آمار اعتیاد، خرید مقاله آمار اعتیاد، خرید و دانلود مقاله آمار اعتیاد، دانلود و خرید مقاله آمار اعتیاد، اهورا فایل، فروشگاه فایل اهورا، آمار اعتیاد چیست؟
پشتیبانی: فروشگاه فایل اهورا
09360770867
پشتیبانی