ارزون سرا
کارت گرافیک جدید ای ام دی با پشتیبانی از واقعیت مجازی، فوق‌العاده قدرت

نویسنده: مسعود فاتح
3 فروردین 95 ساعت 14:56
کارت گرافیک جدید ای ام دی با پشتیبانی از واقعیت مجازی، فوق‌العاده قدرت

کارت گرافیک جدید Radeon Pro Duo برای کسب عنوانِ قوی‌ترین کارت گرافیک دنیا عرضه شده است و به گفته‌ی ای‌ام‌دی، این کارت گرافیک از ترکیب دو GPU (پردازنده گرافیکی) روی یک برد بهره می‌برد. این کارت گرافیک قادر به پردازش ۱۶ ترافلاپس است که آن را بالاتر از کارت گرافیک Titan از انویدیا با توان پردازشی ۷ ترافلاپس قرار می‌دهد. در واقع روی کاغذ، کارت گرافیک جدید ای‌ام‌دی نزدیک به دو برابر سریع‌تر از رقیب خود است.

اما این کارت گرافیک مصرف بسیار بالایی دارد و ای‌ام‌دی نتوانسته‌ است با افزایش قدرت پردازشی، مصرف انرژی را در آن مهار کند. در واقع کارت گرافیک Radeon Pro Duo ترکیبی از دو کارت گرافیک AMD Fury X است که روی یک برد قرار گرفته‌اند.

کارت گرافیک Radeon Pro Duo با قیمت ۱۵۰۰ دلار عرضه شده است و مخاطب اصلی آن نیز توسعه دهندگان بازی‌های سازگار با واقعیت مجازی است که برای کار خود نیاز به پردازنده‌ی قوی دارند. این کارت گرافیک از بازی‌های هدست واقعیت مجازیِ فیس‌بوک با نام Oculus Rift پشتیبانی می‌کند.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره کارت گرافیک جدید ای ام دی با پشتیبانی از واقعیت مجازی، فوق‌العاده قدرت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: گرافیک بسیارقوی ، امبرد ، گرافیک جدید منتشر شد ، گرافیکی با قدرت فوق العاده بالا از امبرد ، AMD Radeon Pro Duo ، مقایسه گرفیک های ساخته شده توسط امبرد ، کارت گرافیک جدید ای ام دی با پشتیبانی از واقعیت مجازی ، فوق