ارزون سرا
چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟

1 فروردین 95 ساعت 23:59
چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟
چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟
در تجارت آنلاین و آفلاین , تمام تلاش ها برای رسیدن به فروش بالا و کسب درآمد بیشتر است. برای همین تمام فروشنده ها سعی دارند تا فروش بیشتری داشته باشند و در این راه باید رقبای خود را کنار بزنند و مشتری خود را وادار به خرید از خود کنند تا بتوانند در دنیای تجارت سرپا بمانند و همچنان کسب درآمد کنند. اما این سوال همواره در ذهن تمام فروشنده ها بوده است که چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟ , ما در این مقاله به شما روش ها و ترفندهای از آزمون گذشته ای را خواهیم گفت که با بکارگیری آنها میتوانید درآمدتان را افزایش دهید و مشتریان خود را وادار به خرید نمایید.


اولین نکته در مورد اینکه چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم این است که باید حس اعتماد مشتری را به خود جلب نمایید. برای اینکه این مورد را متوجه شویم بهتر است آنرا با مثالی برایتان توضیح دهم تا ببینید که چگونه با یک تغییر ساده میتوانید اعتماد مشتری را جلب نمایید.

سایتی مانند دی جی کالا در قسمت فروش محصولات خود بعد از توضیح در مورد محصول و بیان ویژگی های آن در بخش بررسی کالا به بیان مزایا و معایب محصولات خود میپردازد. درواقع دی جی کالا هرگز دست به این اشتباه یعنی , تعریف مطلق از محصولات خود نمیزند و همیشه در کنار بیان مزایای محصولات , معایب آنها را هم بیان میکند تا مشتری ها بدانند که محصولی که میخواهند بخرند چه معایبی دارد و بدین ترتیب دیجی کالا اعتماد مشتریان را بسادگی جلب کرده است , و بهترست بدانید که نوشتن معایب محصولات , مشتری را از خرید منصرف نمیکند که هیچ  , بلکه او را وادار به خرید هم میکند چرا که انسان ها بعد از بیان معایب محصولات همواره حس بهتری نسبت به خرید پیدا میکنند تا بیان مزایا. این مورد توسط دکتر سارا مور در کانادا تحقیق شده و کاملا اثبات شده است. حتی خودتان میتوانید این را بر روی خودتان امتحان نمایید و ببینید که وقتی در مورد محصولی نظر منفی خودتان را ایراد میکنید بعد از آن حس بهتری دارید.

پس میبینید که یکی از روش های وادار کردن مشتری به خرید کردن , نوشتن معایب و مزایای محصولات در کنار یکدیگر است.

دومین موردی که میخواهم به آن اشاره کنم , عکس ها و زمینه های مطالب را در بر میگیرد. حتما شنیده اید که رنگ ها در برانگیختن حس افراد نقش دارند و هرکدام از رنگ ها جداگانه یکی از حس های انسان را تحریک میکند. در تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده مشاهده کردند که تغییر زمینه سایت از سیاه به سفید باعث شده که کاربران خیلی بیشتر به سایت اعتماد کنند و درصد خرید مشتری ها از این سایت 44% افزایش یافته است.

چرا که رنگ سفید همواره حس خوبی به آدم می دهد و معمولا اعتماد ما را به خود جلب میکند. پس حتما سعی نمایید تا در سایت خودتان تغییراتی کوچک ایجاد نمایید تا بتوانید اعتماد مشتری را جلب نموده و او را به خرید وادار نمایید , همچنین هرگز در نوشتن توضیحات محصولات خود از فونت های درشت و رنگ های جورواجور استفاده نکنید و حتما با یک فونت ساده و به رنگ مشکی توضیحات خودتان را در زمینه سفید بیان نمایید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد و فروشتان افزایش پیدا خواهد کرد.

و اما سومین و آخرین موردی که در این مقاله در پاسخ به سوال "چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟" برایتان خواهم گفت , متقاعد کردن مشتری از قیمت محصول است.

یعنی اینکه مشتری شما باید بداند که قیمت محصول شما یک قیمت مناسب است و از این منظر به شما اعتماد کند تا خرید نماید. معمولا در برخی سایت های خارجی دیدم که فروشنده ها در قسمت شفاف سازی قیمت محصولات خود , از قیمت مواد اولیه گرفته تا تولید و حمل آن به بازار همه را به مشتریان خود میگویند و مشتری ها وقتی که از این موضوع مطلع میشوند , خیلی راحت تر به خرید تمایل نشان میدهند , حتی اگر شما محصولتان را چند برابر گران تر هم بفروشید , بازهم بدلیل نوشتن قیمت صرف شده و شفاف سازی آن باعث شدید تا در مغز مشتری حس اعتماد و تمایل به خرید ایجاد گردد و اینگونه او را به خریدار تبدیل نموده اید.

همچنین با این ترفند شما میتوانید آن مشتری را به برند خود جذب نمایید و او را دوباره به فروشگاه خود بکشانید و محصول دیگری را هم به او بفروشید.

مشاهده نمودید که با چند روش ساده و انجام آنها میتوانید فروش خودتان را افزایش دهید و مشتری را وادار به خرید نمایید. همواره سعی نمایید تا با ورود به ذهن مشتریان خود , بر روی آنها تاثیر بگذارید و آنها را وادار به خرید نمایید.
چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: چگونه مشتری را وادار به خرید کنیم؟ ، خرید آنلاین ، دانش مغزی ، افزایش فروش ، روش های افزایش فروش ، روش های جلب اعتماد مشتریان ، آموزش کسب درآمد اینترنتی ،