ارزون سرا
اصول گفتگوهای مالی قبل از ازدواج

نویسنده:
25 بهمن 94 ساعت 18:07
اصول گفتگوهای مالی قبل از ازدواج

اصول گفتگوهای مالی قبل از ازدواج

نهایت صداقت را به کار بگیرید
اگر بدهی دارید، صادقانه موضوع را در میان بگذارید. درک می کنیم که بدهی داشتن معمولا باعث ایجاد احساس خجالت می شود و خیلی وقت ها همین احساس انگیزه ای است که شفاف در این باره صحبت نکنید. اما یادتان باشد، پنهان کردن واقعیت و حرف نزدن درباره بدهی ها می تواند عواقب بدتری داشته باشد و احساس گناهی بسیار شدیدتر از خجالت زدگی به همراه داشته باشد.

وقتی صحبت از مسایل مالی می شود، از آنچه «دارید» و آنچه «بدهکارید» با همسر خود بگویید و او را در جریان کامل مسائل قرار دهید. این کار باعث می شود تا حجم بدهی های شما مشخص شود، تصویر روشن تری از آینده ای که قرار است با هم بسازید پیدا کنید و مسئولیت هایتان درباره زندگی مشترکی که پیش رو دارید مشخص شود.


فراموش نکنید که بدهی چیزی نیست که بتوان تا پایان عمر آن را مخفی کرد. بالاخره روزی می رسد که مسائل آشکار خواهد شد و اگر با صداقت رفتار نکرده باشید، شرمساری شما شدید و عمیق خواهد بود.

آینده مالی مشترک بین زوجین

صحبت های مالی بین دختر و پسر، برنامه ریزی برای آینده و وضعیت فعلی در ازدواج ضروری است

همدلی ایجاد کنید
بحث درباره پول این قابلیت را دارد که به سرعت احساسی می شود و حس مشارکت برای برطرف کردن مشکل را در طرف مقابل ایجاد می کند. زمان کافی برای گفتگو درباره پول، مسایل مالی و توانمندی ها یا ناتوانی های مادی تان کنار بگذارید. با هم دنبال راه چاره باشید اما یادتان باشد مسئولیت بدهی ها یا ناتوانی های مالی تان را به دوش همسر آینده تان نیندازید. فقط از او طلب همدلی کنید.


سوالات مهم بپرسید
سوال پرسیدن درباره مسایل مالی مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. برای این که رویکرد مالی همدیگر را بفهمید، باید این سوالات را از هم بپرسید:
-رویکرد والدین تو درباره پول یا بدهی چه بوده است؟
-آیا اتفاقات خاصی در گذشته وجود دارد که دیدگاه ات را درباره پول تغییر داده باشد؟
-چه رویکردها و دیدگاه هایی درباره پول داری که می توان برای بهبود آنها تلاش کرد؟
-ترس و امید اصلی تو درباره آینده مالی مشترکمان چیست؟

هر دو شما باید پاسخ های صادقانه و شفافی را درباره این سوالات ارائه کنید. از این طریق، تصویر نسبتا روشنی از آنچه در ذهن هر یک از شما می گذرد پیش روی طرف مقابل قرار می گیرد و نه تنها حرکت مشترک و هم سو در جهت اهداف مشترک ممکن می شود، بلکه در زمان گفت و گو درباره پول یا بدهی، خطر مشاجره کاهش پیدا می کند.


برنامه ریزی کنید
برنامه ریزی کلید هر نوع پیشرفت است. در اولین فرصت برای تامین مالی زندگی آینده، تامین هزینه های ازدواج و پر کردن چاله ها و بدهی ها برنامه ریزی کنید. تمام هزینه های عروسی و زندگی آینده تان را به صورت مجموع محاسبه کرده و براساس درآمد و توانایی مالی خانواده نسبت به پرداخت آنها اقدام کنید. دقت برنامه ریزی شما با دانستن حداقل و حداکثر بازپرداخت ممکن ماهانه، امکان قرض یا وام گرفتن، میزان ثابت و بی تغییر درآمدتان و مدت زمان بازگرداندن بدهی هایتان ارتقا پیدا خواهد کرد.


در زمان برنامه ریزی، اهداف اصلی مشترک خود (مانند خرید خودرو یا خانه) را فراموش نکنید. به طور طبیعی، تلاش برای تامین این نیازها در کنار بازپرداخت منظم بدهی ها دشوار خواهد بود و نیاز به دقت عمل زیادی دارد.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره اصول گفتگوهای مالی قبل از ازدواج نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: ازدواج ، شوهر ، زن ، زندگی ، خانواده ، خوشبختی ، دلخوشی