ارزون سرا
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود

نویسنده:
21 بهمن 94 ساعت 13:27
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
شرکت آمریکایی اپل با توجه به بازار داغ تلفن‌های آی‌فون از سود کلانی بهرمند شده و پولش همچنان از پارو بالا می‌رود. این درحالی است که سود شرکت مایکروسافت به خاطر فشارهای ناشی از خرید شرکت نوکیا سیری نزولی داشته است.

شرکت اپل را می‌توان ارزشمند‌ترین، یا به عبارتی بهتر پول‌سازترین شرکت جهان دانست که همچنان پیشتاز میدان است، دست کم از لحاظ فروش و سود.
خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه (۲۳ ژوئیه) گزارش داد که میزان سود شرکت اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی (آوریل تا ژوئن) بیش از ۱۲ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته و بر ۷،۷ میلیارد دلار بالغ می‌شده است.
میزان فروش شرکت اپل نیز در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با افزایشی ۶ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

بازار داغ آی‌فون
پول‌سازترین محصول شرکت اپل، تلفن‌های هوشمند آی‌فون بوده‌اند که در طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی بیش از ۳۵ میلیون دستگاه از آن به فروش رفته است، یعنی افزایشی ۱۳ درصدی نسبت به شمار دستگاه‌های فروخته شده در مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۳.
تیم کوک، رئیس شرکت اپل در گفت‌وگویی با نشریه وال استریت جورنال اظهار داشت که بیشترین میزان فروش در کشورهایی چون چین، برزیل، روسیه و هند به ثبت رسیده است. به گفته‌ی وی تنها در کشور چین میزان فروش تلفن‌های آی‌فون ۴۸ درصد افزایش یافته است.
درخور توجه آنکه سه‌ماهه دوم سال به‌طور معمول زمانی کم‌رونق محسوب می‌شود و از آنجایی که بسیاری از مدل‌های جدید در فصل پائیز به بازار می‌آیند، سه‌ماهه سوم و چهارم، دورانی پررونق‌تر هستند.

رئیس شرکت اپل همچنین خاطرنشان ساخت که "محصولاتی شگفت‌آور" در راه هستند و در آینده به بازار عرضه خواهند شد. آخرین محصول جدید شرکت اپل تبلت‌های آی‌پد بود که چهار سال از ارائه‌ی آن می‌گذرد.
گفته می‌شود که شرکت اپل به زود ساعت‌های هوشمند آی‌واچ را روانه بازار کرده و همچنین نسخه‌ای تازه از تلفن‌های آی‌فون با صفحه‌نمایشی بزرگتر را عرضه خواهد کرد.

وضعیت رقیب
شرکت مایکروسافت که از رقیبان سرسخت اپل محسوب می‌شود، دوران کم‌رونق‌تری را تجربه می‌کند. خرید ۴ / ۵ میلیارد دلاری شرکت نوکیا سبب شد که مایکروسافت زیر فشار قرار گیرد و میزان فروش و سود این شرکت را تحت‌الشعاع قرار دهد.
طبق اعلام مایکروسافت میزان زیان شرکت نوکیا در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی بر ۶۹۲ میلیون دلار بالغ می‌شده است.

سود کل شرکت مایکروسافت نیز در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۴ کاهشی ۷ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی داشته و به ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.
البته در سال یا دوره‌ی مالی ۲۰۱۴ شرکت مایکروسافت توانسته حجم فروش خود را ۱۲ درصد افزایش داده و به ۸ / ۸۶ میلیارد دلار برساند. میزان سود این شرکت نیز در سال مالی مزبور بر ۱ / ۲۲ میلیارد یورو بالغ می‌شده است. 
منبع: دویچه وله
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: خارجی ، بین المللی ، پول ، شرکت ، اپل ، پارو ، بالا