ارزون سرا
دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت

16 آذر 94 ساعت 12:28
دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت
دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت
یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان مشاغل و سایت های فروشگاهی ، پایین بودن میزان فروش آنهاست. این موضوع به قدری اهمیت دارد که حتی در برخی مواقع باعث دلسردی فروشنده شده و در پی آنها سایت و فروشگاه اینترنتی او تعطیل می شود. در این مقاله میخواهیم به دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت بپردازیم و ببینیم که چرا برخی سایتها فروش پایینی دارند؟


ترافیک پایین سایت
یکی از مهم ترین دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت ، پایین بودن ترافیک آن سایت است. در یک فروشگاه فیزیکی اگر تعداد افرادی که وارد آن فروشگاه میشوند پایین باشد، بالطبع میزان فروش آن فروشگاه هم پایین خواهد بود. در سایت های فروشگاهی هم بهمین صورت خواهد بود و باید ترافیک سایت خودتان را افزایش دهید.

یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک سایت که البته زمانبر است اما بادوام ، بازاریابی محتواست. بازاریابی محتوا یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک سایت است. البته روش های متعدد بیشماری برای افزایش ترافیک سایت موجود است که میتوانید در گوگل جستجو کرده و آنها را بیابید و یا مقالات دیگر مارا مطالعه نمایید تا با روش های افزایش بازدیدکننده و ترافیک سایت آشنا شوید.

شکل و ظاهر سایت
طراحی و ظاهر سایت یکی دیگر از موضوعات مهم در پایین بودن ترافیک سایت است. اگر سایت شما از نظر ظاهری و طراحی زیبا نباشد و با موضوع سایت شما همخوانی نداشته باشد، نمیتوانید خیلی روی افزایش ترافیک و در نهایت افزایش فروش خودتان حساب باز کنید.
تصاویر و رنگ ها و فونت های سایت خودتان را مناسب با موضوع سایت خودتان انتخاب نمایید. مثلا اگر سایت شما در مورد دریا و آب هستش هرگز رنگ زرد نمیتواند ظاهری خوب و کاربرپسند باشد و باید از رنگی استفاده نمایید که با موضوع سایت شما هارمونی داشته باشد.

متن توضیحات محصول
یکی از بخش های مهم در افزایش فروش یک سایت، صفحه توضیحات محصول میباشد. اگر در این صفحه توضیحات کامل و جامعی درباره محصول یا خدمات خودتان ارائه نداده باشید، یقین بدانید که نمیتوانید فروش خوبی داشته باشید.

در صفحه توضیحات محصول ، طولانی و کامل و جامع بنویسید و هرگز از طولانی شدن متن توضیحات محصولتان نهراسید. طولانی بودن توضیحات محصولتان یک جور حس اطمینان به خریداران می دهد و راحتتر میتوانند بشما اعتماد کنند. ضمن اینکه حتما در متن توضیحات محصولتان از مزایای آن یاد کنید و بیشتر از ویژگیهای محصول روی آن مانور دهید. چراکه برای خریدار مهم این است که محصول شما برای او چه مزایایی دارد و چه دردی از او دوا خواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه نوشتن یک متن تبلیغاتی تاثیرگذار و هدفمند ، پیشنهاد میکنم که حتما این مطلب را از سایت ما بخوانید.
(( چگونه یک تبلیغ تاثیرگذار بنویسیم؟ ))

سخت بودن مراحل خرید
یکی از ویژگی های مهم در فروش بالای سایت ها و فروشگاههای اینترنتی، مراحل خرید آنهاست. اگر در صفحه ثبت سفارش خودتان فرم های زیاد و طولانی قرار داده باشید، مطمئنا خریداران صفحه را بسته و هرگز به سایت شما برنخواهند گشت و دیگر از شما خرید نمیکنند.

سعی کنید در قسمت ثبت سفارش اطلاعات کمی از مشتری خودتان بخواهید، مانند شماره موبایل و ایمیل آنها و نام آنها و بعد از دریافت این اطلاعات با آنها تماس بگیرید و ضمن صحبت تلفنی با مشتری و راهنمایی بیشتر او، اطلاعات پستی خریدار را ازش درخواست نمایید و آنرا یادداشت کنید و محصول را برای خریدار ارسال کنید. با این روش حتی میتوانید از توانایی خودتان بهره ببرید و به مشتریان خودتان محصولات دیگری را هم پیشنهاد دهید و اینگونه فروش خودتان را افزایش دهید. حتی میتوانید یک سامانه پیامکی تهیه نمایید و از خریداران خودتان بخواهید تا برای سفارش محصول مورد نظر یک کد را با موبایلشان به سامانه پیامکی شما ارسال کنند و سپس شما با آنها تماس بگیرید و مراحل بالا را طی نمایید.

هرچه مراحل ثبت سفارش کوتاه تر و ساده تر باشد، احتمال فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد. پس سعی نمایید تا میتوانید مراحل ثبت سفارش را ساده تر و آسان تر کنید.

سخن پایانی
در این مقاله چندتا از دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت را بررسی کردیم و اگر شما از این موارد حتی یکیشون رو هم انجام ندهید نمیتوانید فروش بالایی داشته باشید. پس تمام این دلایل را با دقت بخوانید و اجرا کنید و فروش خودتان را افزایش دهید.
دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: دلایل پایین بودن میزان فروش یک سایت ، افزایش ترافیک سایت ، بهترین روش های افزایش ترافیک سایت ، افزایش فروش یک سایت ، روش های افزایش فروش اینترنتی ، آموزش افزایش فروش فروشگاههای اینترنتی ، چگونه تبلیغ