ارزون سرا
6 فن آوری جدید در بی‌ ام‌ و 2016

نویسنده:
22 شهریور 94 ساعت 15:27
6 فن آوری جدید در بی‌ ام‌  و  2016
با گسترش فناوری در تمام بخش‌ها و قطعات خودرو‌ها، سازندگان خودروهای لوکس در فکر اعمال تغییری اساسی و متفاوت ساختن خودروهای خود هستند. زمانی که شرکت‌های خودرو سازی بیوک و BMW دارای CarPlay اپل در خودروهای خود بودند، تعداد اندکی از برند‌ها فقط دارای نمایشگر در داشبورد خودروهای خود بودند. در ادامه، به ۶ نوآوری بی‌نظیر مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودروی بی‌ام‌دبلیو خواهیم پرداخت.

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

سری ۷ خودروهای BMW، پرچمدار اتومبیل‌های این شرکت آلمانی محسوب می‌شود. شرکت بی‌ام‌دبلیو همیشه در حوزه‌ی فناوری خودروها پیشرو بوده است. شرکت یاد شده از نسل‌های قبلی خودروهای خود، استفاده از سیستم ناوبری داخل داشبورد، ویژگی‌های امنیتی فعال، کنسول مرکزی کنترل کننده و آی‌درایو را آغاز کرد؛ در حالی که، دیگر تولید کنندگان خودرو پس از شرکت بی‌ام‌دبلیو اقدام به استفاده از چنین فناوری‌هایی کردند.

شرکت آلمانی بی‌ام‌دبلیو به تک تک خودروهای مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خود که دارای ۲۴ ویژگی نوآورانه هستند، می‌بالد. نیمی از این ویژگی‌ها در انحصار بی‌ام‌دبلیو هستند! با توجه به تست‌های رانندگی انجام شده با این سری از بی‌ام‌دبلیو، ۶ ویژگی‌ این خودرو ما را تحت تاثیر قرار داد که در ادامه‌ی مقاله معرفی خواهیم کرد.

1- کنترل با ژست‌های حرکتی

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW
نه تنها سری ۷، اولین خودروی مجهز به نمایشگر لمسی است بلکه حتی برای فعال کردن تعداد معینی از ویژگی‌ها هم، نیازی به لمس آن هم نیست! خودروهای سری ۷ بی‌ام‌دبلیو به لطف وجود دوربین مادون قرمز در سقف خودرو، مکان دست را در بالای دسته دنده دنبال کرده و تشخیص می‌دهد. با استفاده از این قابلیت می‌توان سیستم داشبورد خودرو را از طریق ژست حرکتی و اشاره‌ی دست کنترل کرد. گرداندن یک انگشت در جهت حرکت عقربه‌های ساعت، حجم صدای سیستم استریو داخل خودرو را افزایش داده و چرخش انگشت در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت، باعث کاهش صدای سیستم یاد شده می‌شود. پاسخ دادن به تماس‌ها در گوشی هوشمند متصل به خودرو از طریق بلوتوث می‌تواند به سادگی با لمس نمایشگر انجام شود؛ همچنین می‌توان با کشیدن انگشت به روی نمایشگر، رد تماس داد. به منظور کنترل ویژگی مورد علاقه‌ی راننده‌ی خودرو، می‌توان دو ژست حرکتی را در سیستم داشبورد برنامه‌ریزی کرد.


2- دوربین نمایش سه بعدی

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

نوآورانه‌ترین و یکی از شگفت‌انگیزترین فناوری جالب در خودروهای سری ۷ بی‌ام‌دبلیو، توانایی مشاهده‌ی اطراف خودرو از طریق دوربین نمایش سه بعدی و ژست حرکتی است. سیستم‌های دوربین دارای نمایش فراگیر، فناوری جدیدی نیستند؛ خودروی اینفینیتی برای سال‌های متمادی دارای چنین سیستمی بوده و بر روی خودروهای ارزان قیمت هم پیاده سازی کرده است. اما بی‌ام‌دبلیو سری ۷ به معنای واقعی کلمه، قابلیت نمایش فراگیر جدیدی را برای مشاهده‌ی پیرامون خودرو افزوده است؛ به طوری که راننده می‌تواند با استفاده از کنترل‌های حرکتی دست، تصویری ۳۶۰ درجه‌ای از گوشه و کنار اطراف خودرو را به منظور مشاهده‌ی تمام نقاط خودرو بچرخاند. علاوه بر به هم چسباندن تصاویر گرفته شده از دوربین‌های مختلف اطراف خودرو، سیستم هوشمند بی‌ام‌دبلیو اقدام به تولید انیمیشن متحرکی که به صورت بلادرنگ تصاویر اطراف خودرو را رندر می‌کند، کرده است.


3- کنترل از طریق تبلت

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

سری ۷ خودروهای بی‌ام‌دبلیو همراه با تبلت‌های سفارشی به بازار می‌آیند. خریداران می‌توانند با سفارش گزینه‌ی پکیج لوکس صندلی عقب، در حالی که به صندلی‌های عقب خودرو تکیه داده‌اند، با استفاده از تبلت ۷ اینچی در دست خود، اقدام به کنترل سیستم صوتی، سایه‌بان‌های چندگانه، سانروف، نورپردازی داخل اتومبیل و اتصال‌های اینترنتی کرده و حتی دسترسی به برنامه‌ی ورزشی آماده از قبل، داشته باشند.


4- ورزشگاه در داخل خودرو با نرم‌افزار وایتالیتی

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

اگر زمان کافی برای تمرین‌های ورزشی ندارید، جای هیچ نگرانی نیست؛ سری ۷ بی‌ام‌دبلیو می‌تواند ورزشگاه شخصی شما باشد! گزینه‌ی پکیج صندلی راحتی پشت شامل نرم افزار وایتالیتی است که با استفاده از ارائه‌ی یک سری از تمرین‌های ایزومتریک در نمایشگر ۱۰ اینچی سیستم سرگرمی پشتی، مسافر را برای انجام تمرین‌های ورزشی راهنمایی می‌کند. این مربی ورزش دیجیتالی، به وسیله‌ی فشار بخش‌هایی از بدن به صندلی عقب و کوسن‌ها قابل اجرا است.


5- سوییچ امنیتی

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

سوییچ امنیتی برای سری هفتم خودرو‌های بی‌ام‌دبلیو شامل یک ال‌سی‌دی لمسی است که می‌تواند اطلاعاتی همچون باز یا بسته بودن پنجره‌ها و سانروف، قفل بودن یا نبودن درب‌های خودرو و گزارش میزان سوخت باقی مانده را نشان داده و سرویس کردن خودرو را یادآوری کند. این سوییچ، مشابه بزرگ‌تر سوییچ امنیتی BMW i8 هیبریدی است اما با یک تفاوت بزرگ که می‌توان با استفاده از سوییچ امنیتی سری ۷، اقدام به پارک کردن خودرو از راه دور کرد! متاسفانه این ویژگی، در ایالات متحده‌ی آمریکا غیرقانونی است.


6- جفت شدن خودرو با گوشی دارای NFC

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

سری ۷ بی‌ام‌دبلیو اولین خودروی تولیدی است که دارای قابلیت ارتباط میدان نزدیک (NFC) است. فناوری که برای بهره‌مندی از سیستم پرداخت اپل تحت عنوان اپل پِی و دیگر سرویس‌های مشابه به منظور جفت شدن سریع‌تر نسبت به بلوتوث، استفاده شده است. به بیان دیگر، فرآیند جفت شدن با NFC مانند بلوتوث طاقت فرسا نیست که با یک پسورد وارد شده و عملیات تایید را انجام دهید. فقط کافی است بر روی نقطه‌ای از داشبورد ضربه بزنید و NFC گوشی را فعال کنید. تلفن هوشمند در کسری از ثانیه به خودرو متصل می‌شود.

۶ نوآوری جدید در مدل ۲۰۱۶ سری ۷ خودرو‌های BMW

مدل ۲۰۱۶ بی‌ام‌دبلیو سری ۷ دارای دیگر نوآوری‌هایی همچون چراغ ال‌ای‌دی شبیه به چشم‌انداز آسمان شب در سقف خودرو است، که طرح ستاره‌های آسمان را حتی در شب‌های ابری ایجاد و شبیه سازی می‌کند. همچنین دارای نوعی پنجره‌ی شبکه‌ای فعال برای خنک سازی بهتر موتور و اِیرودینامیک بهتر خودرو است. علاوه‌بر این موارد، این سری از بی‌ام‌دبلیو دارای چراغ‌های ال‌ای‌دی در زیر خودرو است؛ این چراغ‌ها با ایجاد مسیر نورانی در کف خیابان، یافتن و نشستن در خودرو را در مکان‌های تاریک، ساده‌تر می‌کند. بدون شک، موارد یاد شده و دیگر تجهیزات جدید سری ۷ خودروهای بی‌ام‌دبلیو، باعث پیش افتادن این شرکت آلمانی از سایر رقبا خواهد شد.
6 فن آوری جدید در بی‌ ام‌  و  2016
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 6 فن آوری جدید در بی‌ ام‌ و 2016 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: عکسهای بی ام و 2016 ، تصاویر ماشینهای 2016 ، عکسهای پورشه 2016 ، فن آوری جدید BMW 2016 ، عکسهای بوگاتی 2016 ، تصاویر آئودی 2016 ، تکنولوژی های جدید BMW2016 ،