ارزون سرا
چای برای چه افرادی مضر است؟

نویسنده: كوروش كریمی
20 مرداد 94 ساعت 08:42
چای برای چه افرادی مضر است؟
امیر محمد جلادت متخصص طب سنتی اظهار کرد: چای دارای طبع گرم و خشک است و مصرف بیش از حد آن موجب بروز غلبه خشکی در انسان شده و خلط سودا را در بدن تولید می‌کند.

محروم کردن فرد از مصرف چای بستگی به تشخیص پزشک طب سنتی دارد

وی افزود: حکیم عقیلی خراسانی در مخزن الادویه از خواص چای بسیار صحبت کرده است و چای را به‌عنوان یک مُدر (ادرارآور) و تقویت کننده بدن معرفی کرده‌اند.

چای برای افرادی که غلبه رطوبت دارند, مفید است

جلادت ادامه داد: بسیاری از افراد در دستگاه گوارش غلبه رطوبت دارند و رطوبت زیادی در معده افراد وجود دارد که وجود رطوبت در معده دارای نشانه‌هایی مانند بی‌حالی و کسل بودن, خستگی زودهنگام, سنگینی سر و خواب آلودگی بعد از غذا و ... است.

به‌گفته این متخصص طب سنتی محروم کردن فرد از مصرف چای بستگی به تشخیص پزشک طب سنتی دارد. اگر پزشک متوجه غلبه سودا و خشکی در فرد شود, می‌تواند فرد را از مصرف چای پرهیز دهد.
 وی گفت: مصرف چای به‌راحتی می‌تواند رطوبت معده را برطرف کند و بلغم‌های دستگاه گوارش را با خودش بشوید. تحریم چای بستگی به بیماری و غلبه خلط در فرد دارد.

چای از انواع ادویه‌هاست و افراط در آن ممنوع است

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: چای از انواع ادویه‌هاست و افراط در آن ممنوع است، مخصوصاً افرادی که دارای سنگ‌های اگزالات کلیوی هستند یا زخم‌های دستگاه گوارشی دارند, این افراد باید مراقب باشند و از مصرف زیاد پرهیز کنند و در افرادی که غلبه سردی و تری دارند همراه با دارچین و زعفران می‌تواند مفید باشد.

وی اضافه کرد: افرادی که در سنین جوانی هستند و یا یبوست مزاج یا غلبه خشکی دارند, می‌توانند چای را شیرین کرده و با مقداری شیر مخلوط کرده و بنوشند.
چای برای چه افرادی مضر است؟
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره چای برای چه افرادی مضر است؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: چای ، انواع چای ، چای سبز ، مضرات چای ، فواید چای ، فواید چای سبز ، افراط در مصرف چای ، ادویه ، روشهای تولید پای ، رطوبت در معده ، طب سنتی ،