ارزون سرا
روشهای افزایش کلیک بر روی سایت شما

نویسنده:
14 مرداد 94 ساعت 14:54
روشهای افزایش کلیک بر روی سایت شما
فصل اول

زمانی که وب سایت شما به رده های اول نتایج در جستجو راه پیدا می کند , درصد کلیک هایی که برروی وب سایت شما میشود مورد تعیین کننده ای در نگه داشتن وب سایت شما در این رتبه است . زمانی که شما سعی کنید تا درصد کلیک هایی که برروی وب سایت شما انجام می شود را افزایش دهید نه تنها به نگهداری رنک (رتبه) و موقعیت فعلی وب سایتتان کمک می کنید بلکه به مرور زمان این رنک را بهبود خواهید بخشید . به دست آوردن یک رتبه بالا برای کلمه و یا ترکیبات رقابتی سخت و نفس گیر است، اما نگهداری آن هم به همین اندازه سخت است. الگوریتم گوگل به انها اجازه می دهد تا درصد کلیک های انجام شده برروی وب سایت شما را بررسی کنند تا متوجه شوند که آیا وب سایت شما در رتبه ای است که مستحق آن است .

عملکرد خود را تحلیل نمایید
بیایید خودتان را به جای گوگل بگذارید. اگرهدف اصلی شما نمایش مرتبط ترین نتایج به بازدیدکنندگان باشد، پس شما باید بتوانید نتایج را بر اساس وزن وب سایت ها آماده کنید. اما با میلیونها جستجو که در طول روز انجام می شود، بازدیدکنندگان می توانند با نمایش انتخابشان یک نیروی کمکی در این رقابت بین موتورجستجوها باشند .
به عنوان مثال اگر وب سایت شما برای کلمه (تارنما) در رده چهارم قرارگرفته باشد، اما بیش از ۷۰ درصد کاربران برروی نتیجه پنجم کلیک کنند. پس به نظر می آید که وب سایت شما باید در رده ۵ و وب سایت رده ۵ در جایگاه شما قرار بگیرد. موقعیت وب سایت آنها قاعدتا بهتر خواهد شد چون تعداد کلیک های بیشتری نسبت به شما برروی وب سایت آنها می شود. که بر این اساس سایت های محبوب و معروف تری در رده های بالاتر قرار می گیرند چون کاربران را به مرتبط ترین نتیجه می رسانند. به عنوان یک بهینه ساز ممکن است به نظر بیاید که این کار باعث می شود که توانایی شما برای نگه داشتن یک وب سایت در نتایج برتر کاهش یابد، در حالی که این نتیجه گیری درست نیست.

نگهداری رتبه و افزایش رتبه
برای بهبود موقعیت وب سایت خود در نتایج جستجو و افزایش این رتبه، شما باید به پنل مدیران وب سایتهای گوگل Google Webmaster Tools دسترسی داشته و آن را تایید کرده باشید .
زمانی که این کار انجام شد شما حدود ۱ الی ۲ هفته وقت نیاز دارید تا اطلاعات در مورد وب سایت شما جمع آوری شوند. زمانی که این جمع آوری اطلاعات به اتمام رسید شما یک نمونه بزرگ از کلمات کلیدی که جستجو شده و کاربران در آن نتایج برروی وب سایت شما کلیک کرده اند، خواهید داشت.
این اطلاعات به شما خواهد گفت که برای هر کلمه چه تعداد کلیک دریافت کرده اید و در حال حاضر در نتایج هر کلمه وب سایت شما در چه رتبه ای قرار گرفته است . بیشترین کلمات جستجو شده و موقعیت خود را در نتایج مربوط به آن کلمه بررسی کنید .
به عنوان مثال ممکن است وب سایت ارزون سرا در حال حاضر برای کلمه “ارزون سرا” در رده ۴ باشد و ۱۲ درصد کاربران که تارنما را درخواست کرده اند برروی وب سایت شما کلیک کرده اند. در حالی که ممکن است در نتایج گذشته وب سایت ارزون سرا در رده ۲ از نتایج بوده و فقط ۴ درصد کاربران برروی آن کلیک کرده اند. واضح است که چرا رتبه سایت پایین تر آمده است!
چون وب سایت هایی با کلیک بیشتر در صدر نتایج جستجو قرار خواهند گرفت.

عکس العمل شما چه باشد:
این روند را طبیعی بنامید و بگویید که آن سایت کلیک بیشتری داشته ولی ما هنوز در رده ۴ هستیم. یا سعی کنید متوجه شوید که چه دلیلی باعث شده است که کاربران برروی دیگر وب سایت ها کلیک کنند و با ایجاد تغییرات مورد نیاز موقعیت خود را افزایش دهید .

راهکارهای افزایش کلیک کاربران برروی وب سایت شما
برای افزایش کلیک کاربران برروی وب سایت شما، شما چند کار می توایند انجام دهید.
  اولین قدم این است که ۱۰ وب سایت های رقیب که در کلمه مورد نظر شما در صدر نتایج جستجو هستند، شناسایی کنید. در مرحله بعد سعی کنید تا موقعیت آنها را شناسایی کنید. همانطور که وب سایت شما در روز یا هفته ها، موقعیت های گوناگونی دارد و تغییر رتبه می دهد،آنها نیز به همین صورت هستند. سعی متوجه شوید که آیا آنها در موقعیت مثلا ۵ ثابت مانده اند یا به موقعیت های پایین تر رفته اند.اگردیدید که وب سایت آنها به طور مرتب تغییر رتبه می دهد پس موتور جستجو در حال بررسی موقعیت آنها و درصد کلیک شدن برروی آنها است

پایان فصل اول


روشهای افزایش کلیک بر روی سایت شما
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره روشهای افزایش کلیک بر روی سایت شما نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: افزایش بازدید ، کلیک ، بازدید سایت ، بهبود رتبه الکسا ، بهبود رتبه گوگل ، رنکینگ گوگل ، تعیین رتبه گوگل ، رتبه بندی گوگل ، رباط های گوگل ، رتبه اول گوگل