ارزون سرا
کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس

نویسنده:
6 مرداد 94 ساعت 12:12
کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس
محققان دانشگاه کالیفرنیا در موقع  تحقیق بر روی جانوران اعماق اقیانوسها موفق به کشف گونه هایی از کرمها شده اند که درخشان بوده و به منظور مقابله با تهدیدها دشمنان خود را بمباران می کنند.

 محققان این گونه از کرمهای درخشان ساکن را دراعماق اقیانوسها کشف کرده و مشاهده کردند این جانداران در برابر شکارچی ها رفتار بسیار عجیب و غریبی از خود نشان می دهند.

این جانداران در هنگام احساس خطر مهاجم را با استفاده از قطعاتی درخشان و نورانی از بدن خود بمباران می کنند. محققان دانشگاه کالیفرنیا این جاندار را به صورت کاملا تصادفی و در حالی پیدا کرده اند که مشغول اکتشاف در اعماق اقیانوسها بوده اند. به گفته دانشمندان این جانداران از خصوصیات شگفت انگیز متعددی برخوردار بوده و در عمق 3700 متری  اقیانوس کشف شده اند.

دانشمندان به دلیل پرتاب بمبهای درخشان نام Swima Bombiviridis را برای این کرمها انتخاب کرده اند، کرمهای درخشان معمولا دارای 8بمب هستند که یک یا دو بمب را به صورت همزمان پرتاب می کنند.

گونه های مختلف این کرمها درخششهای رنگی متفاوتی را از خود ایجاد می کنند و برخی از آنها برای نجات خود از مهلکه بمبهای درخشانی را برای گیج کردن مهاجم پرتاب می کردند تا فرصت مناسب برای فرار را به دست آورند. کرمهای درخشان در عین حال شناگران قدرتمندی بوده و از پرزهای طولانی موجود بر روی بدنشان به عنوان پدالهایی برای سرعت بخشیدن به شنا استفاده می کنند.

بر اساس گزارش بی بی سی، به دلیل کوچک بودن بمبها و نور شدیدی که توسط زیردریایی برای اکتشاف مورد استفاده قرار می گیرد امکان تصویربرداری از پدیده بمباران کرمها به وجود نیامده و به همین دلیل دانشمندان برای انجام مطالعات بیشتر کرمهای بمب افکن را به سطح آب انتقال داده اند.
کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کرم ، عکس های کرم ، کرم بمب انداز ، تصاویر کرم بمب انداز ، کرم شب تاب ، محقق ، اقیانوس ، تصاویر عمق اقیانوس ، اعماق دریا ، کشف کرم ، دانشگاه کالیفرنیا ، بمب درخشان کرم ها ،