ارزون سرا
کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس

کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس

ویرایش: 1394/5/6
نویسنده: omid11
محققان دانشگاه کالیفرنیا در موقع  تحقیق بر روی جانوران اعماق اقیانوسها موفق به کشف گونه هایی از کرمها شده اند که درخشان بوده و به منظور مقابله با تهدیدها دشمنان خود را بمباران می کنند.

 محققان این گونه از کرمهای درخشان ساکن را دراعماق اقیانوسها کشف کرده و مشاهده کردند این جانداران در برابر شکارچی ها رفتار بسیار عجیب و غریبی از خود نشان می دهند.

این جانداران در هنگام احساس خطر مهاجم را با استفاده از قطعاتی درخشان و نورانی از بدن خود بمباران می کنند. محققان دانشگاه کالیفرنیا این جاندار را به صورت کاملا تصادفی و در حالی پیدا کرده اند که مشغول اکتشاف در اعماق اقیانوسها بوده اند. به گفته دانشمندان این جانداران از خصوصیات شگفت انگیز متعددی برخوردار بوده و در عمق 3700 متری  اقیانوس کشف شده اند.

دانشمندان به دلیل پرتاب بمبهای درخشان نام Swima Bombiviridis را برای این کرمها انتخاب کرده اند، کرمهای درخشان معمولا دارای 8بمب هستند که یک یا دو بمب را به صورت همزمان پرتاب می کنند.

گونه های مختلف این کرمها درخششهای رنگی متفاوتی را از خود ایجاد می کنند و برخی از آنها برای نجات خود از مهلکه بمبهای درخشانی را برای گیج کردن مهاجم پرتاب می کردند تا فرصت مناسب برای فرار را به دست آورند. کرمهای درخشان در عین حال شناگران قدرتمندی بوده و از پرزهای طولانی موجود بر روی بدنشان به عنوان پدالهایی برای سرعت بخشیدن به شنا استفاده می کنند.

بر اساس گزارش بی بی سی، به دلیل کوچک بودن بمبها و نور شدیدی که توسط زیردریایی برای اکتشاف مورد استفاده قرار می گیرد امکان تصویربرداری از پدیده بمباران کرمها به وجود نیامده و به همین دلیل دانشمندان برای انجام مطالعات بیشتر کرمهای بمب افکن را به سطح آب انتقال داده اند.


منبع: ایران ناز
امتیاز دهی به مقالهکشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس
کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کشف کرمهای بمب افکن در اعماق اقیانوس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کرم ، عکس های کرم ، کرم بمب انداز ، تصاویر کرم بمب انداز ، کرم شب تاب ، محقق ، اقیانوس ، تصاویر عمق اقیانوس ، اعماق دریا ، کشف کرم ، دانشگاه کالیفرنیا ، بمب درخشان کرم ها ،