ارزون سرا
با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید

نویسنده:
4 مرداد 94 ساعت 14:24
با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید

به گزارش خبرآنلاین گفت‌وگوهای فنی اپل و سامسونگ با انجمن جهانی اپراتورهای موبایل/ GSMA (با 850 عضو) در حال به نتیجه رسیدن است و به‌زودی شاهد خداحافظی باسیم کارت‌های کنونی و جایگزینی ای-سیم خواهیم بود.

سیم‌کارت‌های جدید به‌صورت آنبورد/ onboard و چسبیده به بدنه اصلی گوشی‌های موبایل ساخته می‌شوند و با امکانات جدیدی که روی آن‌ها تعریف می‌شود، هر نفر به‌جای عوض نمودن سیم‌کارت، با استانداردهای جدید حاکم شده روی گوشی از یک اپراتور به اپراتور دلخواه و یا از موبایل به تبلت یا هر وسیله مشابه بدون استفاده از سیم‌کارت سنتی و فقط به‌صورت الکترونیکی و تعریف‌شده بین همه اپراتورهای موبایلی در جهان سوئیچ می‌کند.

وی سال 2016 را سال تحقق این ایده و استاندارد دانست. بدین ترتیب اپل و سامسونگ با توسعه آنچه eSIM نامیده می شود، می خواهند خاطرات سیم کارتهای کنونی را به تاریخ بسپارند.

«آن بووروت» مدیر اجرایی GSMA می‌گوید آن‌ها به‌سوی معماری مشترک با اپل و سامسونگ پیش رفته‌اند تا از آن به‌عنوان استاندارد جدید و جهانی با عنوان eSIM بهره ببرند.

گفتنی است بیش از یک سال است که اپل روی پروژه «اپل سیم»/ Apple SIM کار می‌کند و ممکن است محصول نهایی مشابه آن باشد، هرچند قطعاً با آرزوی اولیه اپل متفاوت خواهد بود.

اخیراً اپراتورهای موبایلی از بستن قرارداد 2 ساله با کاربران رضای ندارند و ترجیح می‌دهند قراردادهای کوتاه‌مدت ببندند تا کاربر بتواند هر زمان که خواست قرارداد خود را لغو و با اپراتور دلخواه تمدید کند و به همین خاطر اگر داستان سیم‌کارت الکترونیکی شود، مشکل نقل‌وانتقال سنتی از یک اپراتور به اپراتور بعدی نیز حل می‌شود.

با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سیم کارت جدید ، اپراتورهای موبایل ، GSMA ، Apple SIM ، سامسونگ ، اپل ، سیم کارت قدیمی ، اپل سیم