ارزون سرا
با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید

با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید

ویرایش: 1394/5/4
نویسنده: ali1350

به گزارش خبرآنلاین گفت‌وگوهای فنی اپل و سامسونگ با انجمن جهانی اپراتورهای موبایل/ GSMA (با 850 عضو) در حال به نتیجه رسیدن است و به‌زودی شاهد خداحافظی باسیم کارت‌های کنونی و جایگزینی ای-سیم خواهیم بود.

سیم‌کارت‌های جدید به‌صورت آنبورد/ onboard و چسبیده به بدنه اصلی گوشی‌های موبایل ساخته می‌شوند و با امکانات جدیدی که روی آن‌ها تعریف می‌شود، هر نفر به‌جای عوض نمودن سیم‌کارت، با استانداردهای جدید حاکم شده روی گوشی از یک اپراتور به اپراتور دلخواه و یا از موبایل به تبلت یا هر وسیله مشابه بدون استفاده از سیم‌کارت سنتی و فقط به‌صورت الکترونیکی و تعریف‌شده بین همه اپراتورهای موبایلی در جهان سوئیچ می‌کند.

وی سال 2016 را سال تحقق این ایده و استاندارد دانست. بدین ترتیب اپل و سامسونگ با توسعه آنچه eSIM نامیده می شود، می خواهند خاطرات سیم کارتهای کنونی را به تاریخ بسپارند.

«آن بووروت» مدیر اجرایی GSMA می‌گوید آن‌ها به‌سوی معماری مشترک با اپل و سامسونگ پیش رفته‌اند تا از آن به‌عنوان استاندارد جدید و جهانی با عنوان eSIM بهره ببرند.

گفتنی است بیش از یک سال است که اپل روی پروژه «اپل سیم»/ Apple SIM کار می‌کند و ممکن است محصول نهایی مشابه آن باشد، هرچند قطعاً با آرزوی اولیه اپل متفاوت خواهد بود.

اخیراً اپراتورهای موبایلی از بستن قرارداد 2 ساله با کاربران رضای ندارند و ترجیح می‌دهند قراردادهای کوتاه‌مدت ببندند تا کاربر بتواند هر زمان که خواست قرارداد خود را لغو و با اپراتور دلخواه تمدید کند و به همین خاطر اگر داستان سیم‌کارت الکترونیکی شود، مشکل نقل‌وانتقال سنتی از یک اپراتور به اپراتور بعدی نیز حل می‌شود.منبع:
امتیاز دهی به مقالهبا قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید
با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره با قاتلان سیم کارتهای خود آشنا شوید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سیم کارت جدید ، اپراتورهای موبایل ، GSMA ، Apple SIM ، سامسونگ ، اپل ، سیم کارت قدیمی ، اپل سیم