ارزون سرا




آیا فروش ملکى که در رهن بانک است، امکان پذیر است⁉️

نویسنده: ارزون سرا
23 مرداد 99 ساعت 09:45
1 از 5 (1 رای)
آیا فروش ملکى که در رهن بانک است، امکان پذیر است⁉️

به عبارت دیگر در صورتى که ملکى در رهن بانک قرار داشته باشد، اما مالک با حـفـظ حقوق مرتهن، آن را فـروخته باشد آیا خریدار مى‌تواند با پرداخت بدهى مالک، از بانک تقاضاى فک رهن کند؟

🔺 با توجه به این که طبق ماده ۷۹۳ قانون مدنی و رای وحدت رویه ۶۲۰ هیات عمومی دیوان عالی کشور معاملات ملک نسبت به مال مرهون در صورتی که نافی حق مرتهن نباشد نافـذ است و بر اساس ماده ۳۶۲ قانون مدنی خریدار قائم مقام قانونی فـروشنده تلقی می‌شود

🔺 همچنین ماده ۲۶۷ قانون مدنی ایـفـاء دین از جانب غیر مدیون را هم جایز شمرده است، لذا در فـرض استعلام خریدار پس از پرداخت بدهی مدیون به بانک می‌تواند تقاضای فـک رهن نماید و مباشرت راهن شرط نیست.


در هنگام امضای اسناد مراقب نکات زیر باشید:
چگونه دادخواست بدون کمک وکیل بنویسیم؟
آیا نصب تابلوی « پارک = پنچری » جرم است⁉️

آیا فروش ملکى که در رهن بانک است، امکان پذیر است⁉️
امتیاز دهی به مقاله



 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره آیا فروش ملکى که در رهن بانک است، امکان پذیر است⁉️ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (1)
ترتیب
بازسازی ساختمان کد: 113

ممنون از مطالب مفیدتون
بازسازی ساختمان با قیمت مناسب با بیلدیکو
https://buildico.co/

پاسخ
1399/7/25
ans_result_113
کلمات کلیدی: حقوق ، نکات حقوقی ، آموزش نکات حقوقی ، فروش ملک در رهن بانک ، قوانین حقوقی ، دادگستری ، شکایات حقوقی ، قوانین مدنی ، قوانین حقوقی ، آموزش حقوق ، حقوق مرتهن ، ماده 267 ، دیوان عدالت اداری