ارزون سرا
مادربزرگ جهانگرد

نویسنده: ارزون سرا
1 مرداد 98 ساعت 18:06
مادربزرگ جهانگرد
مادربزرگ روسی، احتمالا پیرترین جهانگرد جهان است که تنها سفر می‌کند.
سفر

سفر ، سن و سال نمی‌شناسد. در هر سنی، با هر موقعیت مالی و هر شرایطی می‌توان به سفر رفت و کلی خوش گذراند. درست مثل “یلینا یروفا” مادربزرگ روسی. این مادربزرگ 90 ساله تنهایی به سفر می‌رود. خوش می‌گذراند و از زندگی لذت می‌برد. پول و مال چندان زیادی هم ندارد. فقط ماهانه 155 دلار حقوق بازنشستگی می‌گیرد. با این حال از سفر رفتن دست نمی‌کشد. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا از مادربزرگ جهانگرد بیشتر بدانید.

سفر

نکته جالب اینکه یلینا اهل جار و جنجال خبری، استوری‌های بی‌پایان در شبکه‌های مجازی و هزاران سلفی گرفتن از خودش نیست. بی سر و صدا، آرام و با وقار کوله پشتی و دوربینش را بر می‌دارد و به کشورها و شهرهای مختلف دنیا مسافرت می‌کند.

این مادربزرگ 90 ساله جهانگرد، سال‌ها بدون شهرت خاصی سفر می‌کرد. تا اینکه خبرنگاری در سفر ویتنام او را کشف کرد و از سفرهای جذاب  و سبک زندگی آموزنده یلینا فیلم و گزارش تهیه کرد. از آن روز بود که دنیا با این مادربزرگ جهانگرد آشنا شد. زنی که حتی در 90 سالگی دست از تجربه کردن بر نمی‌دارد و می‌خواهد جوری زندگی کند که همیشه آرزو داشته است.

سفر

پس از این اتفاق، نوه‌های یلینا برای او در شبکه‌های مجازی صفحه ایجاد کردند. حالا تعداد زیادی از افراد در گوشه و کنار دنیا او را می‌شناسند. نکته جالب اینکه مردم زیادی از همه جای دنیا یلینا را به شهر و کشور خودشان دعوت می‌کنند. برای همین احتمال می‌رود این مادربزرگ دوست داشتنی تعداد بیشتری کشور را در برنامه سفرهایش بگنجاند.

ویتنام، آلمان، لهستان، جمهوری چک از جمله کشور‌هایی‌اند که به آنجا سفر کرده و سفر به ایتالیا و جمهوری دومینیکن از مقصد‌های بعدی مادربزرگ جهانگرد به شمار می‌روند.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مادربزرگ جهانگرد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: عکسها مادربزرگ جهان گرد ، جهان گردی ، توریسم ، صنعت توریستی ، عکسهای جاذبه گری ، عکسهای توریستها ، مادربزرگ ،