ارزون سرا
خواص و مزایای چای ترش

نویسنده: ارزون سرا
18 اردیبهشت 98 ساعت 13:32
خواص و مزایای چای ترش
چای ترش یکی از نوشیدنی‌های خوش‌عطر و خوش‌طعم است که خواص بسیاری نیز دارد.
خواص چای ترش

چای ترش یک گیاه دارویی است که می تواند به برخی مشکلات سلامت، نظیر عفونت‌های باکتریایی، تب و حتی کنترل فشارخون کمک کند؛ البته خواص چای ترش منحصر به‌همین موارد نمی‌شود.

 این گیاه دارویی، دارای صدها گونه است که بر اساس زیستگاه و آب‌و‌هوا، متفاوت است. متداول‌ترین نوع آن که برای آماده سازی چای از آن استفاده می‌شود Hibiscus sabdariffa نام دارد که به چای ترش موسوم است.

چای ترش منبع غنی آنتی‌اکسیدان‌ها است که از سلول‌ها در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. همچنین با تجزیه چربی‌های درون بدن به عملکرد مناسب کبد در طولانی مدت کمک می‌کند. در ادامه به برخی فواید دیگر این گیاه دارویی اشاره می‌کنیم.

  • تنظیم فشارخون: نوشیدن چای ترش به کاهش فشارخون کمک می‌کند.
  • دفع عفونت‌های باکتریایی: باکتری‌ها میکروارگانیزم‌هایی هستند که می‌توانند موجب بُروز برخی عفونت‌ها نظیر ذات‌الریه یا برونشیت شوند. خواص آنتی‌اکسیدانی این گیاهِ دارویی به محافظت بدن از عفونت باکتریایی کمک می‌کند.
  • کمک به کاهش وزن: نوشیدن منظم چای ترش می‌تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که افرادِ دارای اضافه وزن، بعد از ۱۲ هفته مصرف عصاره چای ترش، شاهد کاهش وزن و چربی بدن‌شان بودند.
  • پیشگیری از سرطان: این گیاه دارویی حاوی پلی فنول‌ها (ترکیبات معروف به خاطر داشتن خواص ضدسرطانی) است. در برخی مطالعات هم نشان داده شده است که عصاره چای ترش می‌تواند موجب اختلال در رشد سلولی شود.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره خواص و مزایای چای ترش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: چای ترش ، گیاهی ، مزایای چای ترش ، خواص چای ، عکس چای ترش ، داروهای گیاهی ، فروش چای ترش