ارزون سرا
اسرار بینی شکسته در مجسمه های مصری

نویسنده: ارزون سرا
27 اسفند 97 ساعت 23:29
اسرار بینی شکسته در مجسمه های مصری

تحقیقاتی در یک موزه آمریکایی نشان می‌ دهد: شکسته‌ شدن بینی مجسمه‌ های مصر باستان اتفاقی یا در اثر فرسایش در طول زمان نبوده است. بر اساس گزارش دیلی میل، اسرار مجسمه های مصری در مجسمه‌ الهه ‌ها و اشراف ‌زادگان مصر باستان، ویژگی عجیب خراشیدگی یا از بین رفتن بینی آن ها به چشم می‌ خورد. این مسئله ممکن است به عواقب ناشی از گذر زمان و یا فرسایش نسبت داده شود، اما محققان بیان می‌کنند که این ویژگی نشان ‌دهنده تخریبی عمدی است.

اسرار مجسمه های مصری

ادوارد بلیبرگ، مدیر موزه بروکلین در نیویورک آمریکا که اخیرا این موضوع را مورد بررسی قرار داده است، اظهار می ‌کند: این آثار خراشیدگی و تخریب به دلیل حملات عمدی برخی از افراد در مصر باستان بوده که به منظور دور کردن ارواح خشمگین و جلوگیری از انتقام ‌جویی آن ‌ها پدید آمده است. تعداد متعددی از مجسمه ‌هایی که بینی آنها از بین رفته و یا صدمه دیده است در نمایشگاهی که بلیبرگ در بنیاد هنری پولیتزر در سنت ‌لوئیس برگزار خواهد کرد، به نمایش گذاشته می ‌شود. با این‌ که برآمدگی بینی در مجسمه ممکن است تخریب آن را در طول زمان نسبت به سایر اعضای صورت تسهیل کند اما تداوم این رویداد در بیشتر مجسمه ‌های مصر باستان از عمدی بودن آن حکایت داشته که تبدیل به اسرار مجسمه های مصری شده است.

اسرار مجسمه های مصری

این محقق بیان می ‌کند: این رویداد عمدی و معمولا به دلایل مذهبی و یا سیاسی صورت گرفته است. در مصر باستان، مجسمه ‌ها به عنوان ظرف روح کسانی که به شکل آن ‌ها ساخته می ‌شدند، در نظر گرفته شده اند. مردم مصر باستان اینطور فکر می کردند که با از بین بردن بخشی از مجسمه می ‌توانند به شخص صدمه بزنند. بلیبرگ در این خصوص به بیان یک باور پرداخته و اظهار می‌ کند: آسیب وارد شده به قسمتی از بدن به اندازه کافی موثر نخواهد بود، بنابراین با از بین بردن بینی، مجسمه دیگر نمی ‌تواند نفس بکشد و این اسرار مجسمه های مصری بوده است.

اسرار مجسمه های مصری

این دیدگاهی بود که در مصر باستان رواج داشته و جزء اسرار مجسمه های مصری بوده است. دزدانی که به مقبره آن ‌ها دستبرد می‌ زدند با این اقدام، اطمینان حاصل می ‌کردند که روح کسانی که از آن ‌ها دزدیده شده دیگر آن‌ ها را آزار نخواهد داد. از آنجایی که زندگی پس از مرگ بخش اعظمی از فرهنگ مصریان باستان است، همواره زیورآلات، البسه و لوازم مختلفی در کنار تابوت فراعنه و اشراف ‌زادگان مصر باستان کشف شده است.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره اسرار بینی شکسته در مجسمه های مصری نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: مجسمه ، مصر ، تاریخ ، اهرام مصر ، ثلاثه مصری ، عجایب مصر ، اسرار مجسمه مصر ، ابوالهول