ارزون سرا
به مناسبت روز جهانی عدد پی: کارمند گوگل رکورد محاسبه این عدد را شکست

به مناسبت روز جهانی عدد پی: کارمند گوگل رکورد محاسبه این عدد را شکست

ویرایش: 1397/12/25
نویسنده: ارزون سرا


امروز 23 اسفند ( 14 مارس) روز جهانی عدد پی است.( به این دلیل که در تقویم امریکایی این روز به صورت 14/3 نوشته می‎شود). یکی از کارمندان شرکت گوگل، اما هاروکا ایوا به جای این که این روز را با کیک و شیرینی جشن بگیرد با استفاده از تکنولوژی محاسبه فضای ابری این شرکت رکورد جدیدی را برای محاسبه عدد پی به دست آورده است. 
محاسبه یکی از وظایف اصلی ابرکامپیوترهاست و این فرد با استفاده از گوگل کلود توانسته تا 31,415,926,535,897 رقم را محاسبه کند. برای محاسبه‌ی این رقم ایوا از اپلیکیشنی به نام  y-cruncher روی 25 ماشین مجازی فضای ابری استفاده کرده است. این محاسبه به 140 ترابایت داده نیاز داشت و 121 روز طول کشید تا انجام شود. 

pi


به عنوان مدافع توسعه دهندگان، ایوا به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا بیشتر بتوانند از سرویس‌های محاسبه فضای ابری گوگل استفاده کنند اما او می‌گویند که محاسبه‌ی عدد پی به طور خاص برایش مهم‌ترین چیز بوده است. او می‌گوید:
« پی به نظر ساده می‌رسد و با 3.14 شروع می‌شود. وقتی که من کودک بودم برنامه‌‎ای دانلود کردم تا عدد پی را روی کامپیوتر خود محاسبه کنم. در آن زمان رکورد داران یاسوماسا کانادا و دایسوک تاکاهاشی بودند که هردو ژاپنی هستند. درنتیجه برای من که در ژاپن بزرگ شده بودم این موضوع بسیار مهم بود.» منبع:

http://arzoonsara.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره به مناسبت روز جهانی عدد پی: کارمند گوگل رکورد محاسبه این عدد را شکست نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رکورد گوگل ، عدد پی ، رکورد عدد پی ، عدد p ، کارمند گوگل ، عکس کارمندان گوگل