ارزون سرا
انفجار این بار در لپ تاپ های HP و باتری های معیوب (مواظب لپ تاپ HP خود باشید)

نویسنده: ارزون سرا
25 اسفند 97 ساعت 00:03
انفجار این بار در لپ تاپ های HP و باتری های معیوب (مواظب لپ تاپ HP خود باشید)

خبر انفجار و یا آتش سوزی باتری های داخلی نوت بوک ها، اینبار دامن HP را گرفته است؛ کمیسیون امنیت مصرف کنندگان در ایالات متحده آمریکا، مجددا تاکید کرده است که برخی از باتری های لپ تاپ های کمپانی HP همچنان در خطر آتش سوزی قرار دارند. فراخوان گسترده این شرکت در زمینه تعویض باتری های معیوب و با خطر آتش سوزی در سال گذشته، موجب شد تا تعداد زیادی از نوت بوک های این برند که دارای مشکل احتمالی آتش سوزی بودند، برای تعویض راهی نمایندگی های HP شوند؛ اما ظاهرا با این وجود همچنان بسیاری از لپ تاپ های HP در دست خریداران هستند که با این مشکل خطر ساز روبرو هستند.

فراخوان اصلی در ژانویه 2018 اعلام شد و 50 هزار باتری معیوب طی آن تعویض شدند. این یکی از بزرگترین فراخوان های جهان برای نوت بوک ها به حساب می آید! با این وجود کمیسیون CPSC همچنان از تعدد مدل هایی سخن می گوید که خطر آتش سوزی باتری در آنها حتمی است. 3 گزارش جدید از آتش سوزی باتری های لپ تاپ های اچ پی بدست آمده است که حتی در یکی از آنها، آسیب جزئی سوختگی درجه 1 روی داده است.

در چند مورد حتی HP مجبور به پرداخت هزینه های جبران خسارت تا 4500 دلار شده است. به گفته ی کمیسیون CPSC برخی از مدل هایی که در بازه زمانی دسامبر 2015 تا آوریل 2018 تولید و فروخته شده اند، دارای باتری هایی با ویژگی های خطرساز هستند. این لپ تاپ ها در مدل های معمول و ایستگاه کاری دسته بندی می شوند که حتی در برخی مدل ها شاهد برچسب قیمت 4000 دلاری هستیم.

لپ تاپ HP

کمپانی HP در واکنش به اتفاقات اخیر، مجددا صفحه رسمی را در وب سایت خود ایجاد کرده است که به ثبت نام خریداران در فراخوان جدید اختصاص یافته است. از جمله این مدل ها می توان به لپ تاپ های HP ProBooks، HPx360، HP Pavilion x360 و برخی مدل های HP ZBook اشاره کرد. پیشنهاد می کنیم که اگر شما هم از دارندگان لپ تاپ های این شرکت هستید، با مراجعه به وب سایت سازنده و صفحه ایجاد شده به منظور گزارش و بررسی مدل، از ایمنی لپ تاپ خود اطمینان حاصل نمایید.

مطالب جذاب و پرمخاطب خود را همراه با لینک اختصاصی خود در این صفحه قرارداده و بازدید سایت خود را افزایش دهید

و هر ماه برنده 30 هزارتومان پاداش شوید


انفجار این بار در لپ تاپ های HP و باتری های معیوب (مواظب لپ تاپ HP خود باشید)
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره انفجار این بار در لپ تاپ های HP و باتری های معیوب (مواظب لپ تاپ HP خود باشید) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: باتری لپ تاب ، مشکل حرارتی ، لپ تاب اچ پی ، Hp ، لپ تاب hp ، انفجار در لپ تاب ،